Piłkarze Wisły Kraków pokonali na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 w sobotnim meczu 32. kolejki 1. ligi. Trzecia w tabeli "Biała Gwiazda" wywiera presję na czołową dwójkę. Drugi Ruch Chorzów w piątek pokonał Odrę Opole 3:0, a lider ŁKS Łódź zagra w niedzielę z Resovią Rzeszów.

Bezpośrednią promocję do ekstraklasy uzyskają dwie najlepsze drużyny, a o trzecią przepustkę powalczą - w dwustopniowych barażach - ekipy z miejsc 3-6. Obecnie ŁKS i Ruch mają po 59 punktów, a trzecia Wisła 57. Łodzianie wyprzedzają "Niebieskich" dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich.

Prowadzenie krakowianom tuż przed przerwą dał Dawid Szot. W drugiej połowie dwa gole zdobył Hiszpan Angel Rodado.

W sobotę udział w barażach zapewniła sobie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. "Słoniki" mają 55 pkt i zajmują czwarte miejsce. Dzięki bramkom w ostatnim kwadransie pokonały u siebie zdegradowaną już Sandecję Nowy Sącz 3:0. Na listę strzelców wpisali się Wiktor Biedrzycki, Słowak Andrej Kadlec i Bruno Wacławek.

Termalica ostatecznie odniosła przekonujące zwycięstwo, choć od 50. minuty grała w dziesiątkę po czerwonej kartce Bartosza Farbiszewskiego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:3 (0:1)

Bramka: 0:1 Dawid Szot (45+4), 0:2 Angel Rodado (53), 0:3 Angel Rodado (70).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Mateusz Wypych, Marcel Misztal. Wisła Kraków: Tachi, Bartosz Jaroch.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 13 800.

**********************************

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Wiktor Biedrzycki (78), 2:0 Andrej Kadlec (81), 3:0 Bruno Wacławek (90+2).

Żółta kartka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bartosz Farbiszewski, Wiktor Biedrzycki, Tomasz Loska, Michal Hubinek, Kacper Karasek; Sandecja Nowy Sącz: Bartłomiej Kasprzak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bartosz Farbiszewski (50).