Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zapasy znów w Krakowie

  • Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.09.24 16:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:55 )
Po 56 latach przerwy, reaktywowana została sekcja zapaśnicza w TS Wisła Kraków.

Damian Janikowski po zdobyciu brązowego medalu w Londynie


Zapasy, pod nazwą sekcji ciężkoatletycznej, były trzecią z kolei dyscypliną sportu w historii Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Teraz, po 56 latach nieobecności w strukturze klubowej, ponownie wracają do hali przy ul. Reymonta.


fot: www.tswisla.pl
Najsłynniejszym zapaśnikiem w historii krakowskiej Wisły był Władysław Bajorek. Tytuł Mistrza Polski zdobył w czerwcu 1929 r. Mistrzostwa odbyły się w Łodzi, w zapasach w wadze lekkiej startowało wtedy 9 zapaśników. Władysław Bajorek pokonał pięciu z nich, zyskując miano "najsilniejszego człowieka Wisły". W kolejnych latach zdobył jeszcze siedem tytułów mistrzowskich.

24 września - pokazowy trening z najmłodszymi kandydatami na mistrzów poprowadzili wspólnie aż trzej medaliści olimpijscy: ten z Londynu - Damian Janikowski oraz jego szkoleniowcy: klubowy Józef Tracz, brązowy medalista z Barcelony i trener kadry narodowej Ryszard Wolny - mistrz olimpijski z Atlanty. Godzina spędzona wspólnie na macie dostarczyła dzieciakom niezapomnianych przeżyć.

[

Posłuchaj: 

]

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię