Hubert Hurkacz wygrał z czeskim tenisistą Jakubem Mensikiem 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3 i awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Kolejnym rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem 21. Francuz Ugo Humbert.
Hubert Hurkacz wygrał z czeskim tenisistą Jakubem Mensikiem 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3 i awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju Australian Open w Melbourne. Kolejnym rywalem Polaka będzie rozstawiony z numerem 21. Francuz Ugo Humbert.
W trakcie pojedynku 18-letni tenisista z Czech pokazał dwa oblicza: w pierwszym i trzecim secie zaprezentował niespodziewaną dojrzałość i odporność na presję, popisując się znakomitymi zagraniami w kluczowych momentach. Z kolei w pozostałych setach tak wysoki poziom Czech potrafił utrzymać tylko krótkimi fragmentami, a poza tym popełniał mnóstwo błędów - w tym podwójnych serwisowych. Hurkacz, który nie wspiął się tego dnia na szczyt swoich możliwości, potrafił przekuć niepewność rywala na swoją przewagę.
Hurkacz liczył, że zagra na wyższym poziomie. "Musiałem walczyć o każdy punkt" - powiedział na antenie Eurosportu. 26-letni wrocławianin przyznał, że był pod wrażeniem występu Czecha. "Grał fantastyczny mecz, świetnie serwował. W ważnych momentach, kiedy miałem swoje szanse, zagrał kilka świetnych wolejów. Nawet w ostatnim secie, jak prowadziłem 40:0, to zdobył fantastyczne punkty i wyrównał. Wygrał pierwszego i trzeciego seta, musiałem się naprawdę wysilić. Przed nim świetlista przyszłość" - ocenił Hurkacz.
Jego kolejnym rywalem będzie rozstawiony z numerem 21. Francuz Ugo Humbert, z którym Polak rywalizował dotychczas dwukrotnie i oba te pojedynki wygrał. "Ugo gra bardzo agresywnie, stara się iść do przodu za każdą piłką, jest niebezpieczny. Ostatnio wygrałem dopiero po tie-breaku w trzecim secie, więc spodziewam się kolejnego trudnego meczu" - zaznaczył.
Rok temu w Melbourne Polak dotarł do 1/8 finału, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.
Wynik meczu 2. rundy:
Hubert Hurkacz (Polska, 9) - Jakub Mensik (Czechy) 6:7 (9-11), 6:1, 5:7, 6:1, 6:3.