2264 osoby zameldowały się w niedzielne przedpołudnie u stóp Kopca Krakusa , by wystartować w VII Biegu Trzech Kopców i walczyć o tytuł międzynarodowego mistrza Krakowa w biegu górskim lub też (tylko?) cieszyć się możliwością pokonania na własnych nogach dystansu 13 kilometrów. Od wspomnianego Kopca Krakusa, przez podnóże Kopca Kościuszki po Kopiec Niepodległości im Marszałka Józefa Piłsudskiego (najwyższy punkt Krakowa!). W przewidywanym przez organizatorów limicie czasu (150 minut) zmieściło się 1942 uczestników. To nowy rekord tej imprezy. W tym roku wystartowali zawodnicy i amatorzy biegania z 17 krajów. Kraków był gościnny.
Na najwyższym stopniu podium stawali: 32-letni Taras Salo (Ukraina) i Anastazyja Daszkiewicz (Białoruś). Najszybszym z Polaków był krakowianin Andrzej Lachowski, który zajął 5 miejsce. Nie ustanowiono nowego rekordu trasy. Zwycięzca osiągnął czas 41minut i 46 sekund.
Reprezentujący Radio Kraków red. Grzegorz Bernasik był wolniejszy o 30 minut i 30 sekund. Ale to wystarczyło do uplasowania się w połowie stawki. Grzegorzowi serdecznie gratulujemy. Poprawił rekord życiowy na tej trasie o 9 minut i 9 sekund!!! A przecież startował w tej drugiej kategorii (nie po zwycięstwo, lecz po satysfakcję). Jako gentleman, nasz kolega oddał pole m.in. posłance Iwonie Guzowskiej, która zajęła 449 miejsce.