- A
- A
- A
Termalica zatrzymana, reszta też słabo
To nie był dobry dzień dla małopolskich drużyn w pierwszej lidze. Szarżująca w stronę awansu do ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza zatrzymana w ostatniej chwili przez Miedź Legnicę, piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pod okiem trenera Ryszarda Tarasiewicza rozstrzelali na wyjeździe Okocimskiego Brzesko, a Kolejarz Stróże roztrwonił dwubramkowe prowadzenie w meczu z GKS Katowice.Miedź Legnica – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1
Przed pierwszoligowym spotkaniem pomiędzy ósmą Miedzią Legnica, a liderującą tabeli Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, nikt wprost nie mówił, że podopieczni Kazimierza Moskala mogą w ciemno dopisać trzy punkty do swojego dorobku. Dla legnickiego zespołu, pojedynek ze „Słonikami” był szansą na pokazanie się w lepszym świetle po ostatniej porażce 0:2 z Olimpią Grudziądz. Ułatwić im to miało ukończenie prac remontowych i instalacja słupów oświetleniowych na Stadionie Białego Orła, dzięki którym będą możliwe transmisje w definicji HD. Zawodnicy Bogusława Baniaka zdawali sobie również sprawę, że stoją dzisiaj przed szansą zatrzymania szarżującej w stronę awansu do ekstraklasy ekipy z Niecieczy i doskoczenia do czołówki tabeli. Dla Termaliki dzisiejsze odrabianie zaległości kolejkowych było okazją do ugruntowania pozycji lidera nad drugą Cracovią.
Przez większość spotkania piłkarze nie zapewnili kibicom wielkich emocji. Dopiero w 80. minucie, wprowadzony w drugiej połowie na boisko Emil Drozdowicz dał gościom prowadzenie. Podrażnieni gospodarze wzięli się za odrabianie strat i już trzy minuty później piłkę w siatce Termaliki umieścił Jakub Grzegorzewski. Miejscowi ewidentnie złapali wiatr w żagle i na fali radości, dołożyli w 87. minucie kolejną bramkę, tym razem za sprawą rezerwowego Mariusza Mowlika. Kiedy lider zrozumiał, że może wrócić po dzisiejszym spotkaniu do domu bez punktów, rozpoczął huraganowe ataki, jednak rezultat nie uległ już zmianie. Zwycięska Miedź Legnica odnotowuje awans na szóstą pozycję.
Składy drużyn:
Miedź Legnica : Aleksander Ptak,Grzegorz Bartczak, Adrian Woźniczka, Daniel Tanżyna, Krzysztof Wołczek, Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz (75' Mariusz Mowlik), Artur Marciniak (32' Dawid Retlewski), Damian Lenkiewicz (67' Alexandre), Marcin Nowacki, Jakub Grzegorzewski
Termalica Bruk-Bet Nieciecza : Sebastian Nowak, Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Michał Nalepa, Łukasz Pielorz, Vojtech Horvath, Dalibor Pleva (44' Krzysztof Kaczmarczyk), Dariusz Pawlusiński, Dariusz Jarecki (71' Piotr Ceglarz), Andrzej Rybski, Szymon Sobczak (53' Emil Drozdowicz)
Kolejarz Stróże – GKS Katowice 2:2
W drugim dzisiejszym spotkaniu Kolejarz Stróże podejmował na własnym obiekcie GKS Katowice. Kibice przygotowując się do spotkania, przypominali sobie zeszłoroczny mecz rundy wiosennej, kiedy w pojedynku pomiędzy zespołami zabłysnął... wiceprezes miejscowego klubu, senator Prawa i Sprawiedliwości – Stanisław Kogut, który obrzucił sędziego wyzwiskami.
Dzisiaj przez większość czasu kibice ze Stróży mogli być zadowoleni z gry podopiecznych trenera Przemysława Cecherza. Prowadzenie objęte już w 15. minucie po strzale Adam Giesy napawało optymizmem. W 64. minucie drugą bramkę dorzucił Maciej Kowalczyk i mogłoby się zdawać, że Kolejarz po ostatnim gwizdku sędziego rozgości się na wyższym miejscu w tabeli. GKS Katowice jednak nie dał za wygraną i 76. minucie Deniss Rakels nawiązał z miejscowymi kontakt, a w 84. Przemysław Pitry, główkując doprowadził do remisu. Kolejarz Stróże – GKS Katowice, po nieuważnej grze gospodarzy w obronie 2:2.
Składy drużyn:
Kolejarz Stróże : Łukasz Lisak, Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Cheikh Niane, Dariusz Walęciak, Janusz Wolański (77' Michał Gryźlak), Marcin Adamek, Kamil Kurowski, Marcin Stefanik, Adam Giesa, Maciej Kowalczyk (80' Krystian Pieczara)
GKS Katowice : Łukasz Budziłek, Dominik Sadzawicki (75' Alan Czerwiński), Jacek Kowalczyk, Adrian Napierała, Bartłomiej Chwalibogowski, Grzegorz Goncerz (60' Jewhen Radionow), Sławomir Duda, Grzegorz Fonfara (78' Janusz Gancarczyk), Przemysław Pitry, Krzysztof Wołkowicz, Deniss Rakels
Okocimski Brzesko – Zawisza Bydgoszcz 1:4
W ostatnim dzisiejszym meczu pierwszej ligi, piąty w tabeli Zawisza Bydgoszcz nie pozostawił złudzeń znajdującemu się w strefie spadkowej Okocimskiemu Brzesko. Piłkarze Ryszarda Tarasiewicza schodzili w przerwie do szatni z czterobramkowym prowadzeniem i już wtedy można było śmiało twierdzić, że losy tego spotkania się nie odwrócą. Piłkę w siatce umieszczali kolejno: Łukasz Skrzyński w 8. minucie, Michał Masłowski w 30. minucie, Paweł Abbott w 38. minucie i Jakub Wójcicki w 44. Po zmianie stron, grający w drużynie Okocimskiego Wojciech Wojcieszyński zanotował honorowe trafienie w minucie 59. Niepotrzebną, drugą żółtą kartkę w końcówce spotkania obejrzał strzelec pierwszej bramki dla Zawiszy. Zawodnicy pod okiem nowego szkoleniowca, Ryszarda Tarasiewicza, który kilkukrotnie awansował z różnymi drużynami i święcił sukcesy w ekstraklasie, awansowali o jedno miejsce w tabeli i zajmują pozycję czwartą.
Składy drużyn:
Okocimski Brzesko: Aleksander Kozioł, Mateusz Wawryka, Damian Byrtek, Dawid Kucharski, Konrad Wieczorek, Iwan Litwiniuk, Wojciech Wojcieszyński, Piotr Koman, Jakub Kowalski, Bartosz Flis (57' Piotr Darmochwał), Tomasz Ogar (77' Daniel Chyła)
Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek, Damian Ciechanowski, Łukasz Nawotczyński, Łukasz Skrzyński, Piotr Petasz, Jakub Wójcicki (87' Daniel Mąka), Hermes, Kamil Drygas (70' Sebastian Ziajka), Paweł Strąk, Michał Masłowski (80' Matej Nather), Paweł Abbott
W zaległych meczach drugiej ligi:
Garbarnia przegrała na wyjeździe z Resovią 1:2, "Brązowym" nie pomogła bramka Łukasza Cichego, Unia Tarnów zwyciężyła w Elblągu Concordię 1:0 po bramce Adriana Ślęzaka, Pelikan Łowicz pokonał Motor Lublin 2:1.
W trzeciej lidze:
Limanovia - Przebój Wolbrom 2:1
Łysica Bodzentyn - Juventa 5:0
Hutnik - Poprad 3:0
Janina Libiąż - Bocheński 0:0
Szreniawa Nowy Wiśnicz - Czarni Połaniec 0:1
Wisła Sandomierz - Dalin Myślenica 3:1
Granat - Beskid Andrychów 3:1
Wierna Małogoszcz - Lubań Maniowy 3:0
Dżafar Mezher/ms
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:09
Śmiertelny wypadek w Tatrach. 20-latek zginął po upadku z Kozich Czub
-
17:08
Mgła nad lotniskiem. Część rejsów przekierowana
-
17:04
Policyjna interwencja w Myślenicach i film w sieci. Transparentność czy przekroczenie granicy?
-
17:00
Konflikt prawny o Zakład Opiekuńczo Leczniczy. Na ścianach grzyb, los pacjentów niepewny
-
16:31
Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką w Nowym Sączu. DK 75 zablokowana
-
15:37
Choinka prosto z lasu? Jedź do nadleśnictwa w Olkuszu, Chrzanowie i Andrychowie
-
15:22
Telefony a relacje z dziećmi
-
15:15
NCK w okresie świątecznym
-
15:15
Na bilecie miesięcznym Kolei Małopolskich pojedziemy wybranymi pociągami PKP Intercity
-
15:12
Śmiertelny strzał w Myślenicach. Policja odpowiada na zarzuty po publikacji nagrania
-
14:54
„Trzecia transformacja...". Debata Radia Kraków, Tygodnika Powszechnego i Wydawnictwa ZNAK
-
14:37
Plac zabaw w Hutkach do przeniesienia. Jeszcze miesiąc i byłby pod wodą
-
14:24
"Herbata jest dobrym źródłem pobudzenia"
-
12:10
Ingres kard. Grzegorza Rysia. Dominika Kozłowska: „Nie chodzi o gesty na kontrze”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze