Przy Reymonta znów bez bramek

• date_range Poniedziałek, 2013.03.04 16:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:05 )
Podopieczni Tomasza Kulawika po raz kolejny bezbramkowo zremisowali ze znacznie niżej notowanym rywalem. Tym razem wynik meczu wypaczyła jednak błędna decyzja sędziego bocznego.

Mecz Wisły Kraków z Podbeskidziem Bielsko-Biała/fot. Piotr Szewczyk

Po bezbramkowym remisie z ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów dziś Wiślacy punktami podzielili się z przedostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała. "Białej Gwieździe" w poniedziałkowym spotkaniu zabrakło jak zwykle skuteczności, ale i szczęścia. W 66. minucie spotkania, po brutalnym faulu Sokołowskiego na Boguskim sędzia główny początkowo pokazał na "wapno", jednak po konsultacji z arbitrem bocznym cofnął swoją decyzję i ukarał napastnika Wisły żółtą kartką za symulację.

Okazji podopieczni trenera Tomasza Kulawika mieli jednak co nie miara, a na drodze do ich wykorzystania stawały elementy metalowe bramki lub znakomicie dysponowany tego dnia słowacki golkiper Podbeskidzia Richard Zając.

P ierwszą kontrowersyjną, i jak się potem okazało słuszną decyzję arbiter podjął jednak przeciw Podbeskidziu. W 10. minucie znakomicie obrońcom Białej Gwiazdy urwał się Malinowski, jednak jego rajd na linii pola karnego wślizgiem przerwał Marko Jovanović. Następne okazje należały już do Wisły i Patryka Małeckiego, który brał udział praktycznie w każdej z nich. W 30. minucie lewoskrzydłowy zagrał do Boguskiego, który będąc 10 metrów od bramki musiał podjąć szybką decyzję i uderzył w bramkarza gości. Później "Mały" sam już próbował umieścić piłkę w siatce, jednak jego strzał wewnętrzną częścią prawej stopy wylądował na poprzeczce bramki rywali.

W drugiej połowie gra nieco bardziej się otworzyła i Wisła kreowała kolejne ataki. W 84. minucie Małecki zagrał na prawą stronę do Ilieva, który będąc "sam na sam" z Zającem uderzył w plecy golkipera Podbeskidzia. Udało mu się jednak utrzymać przy piłce i mimo, że bramkarz gości leżał na murawie nie dał rady umieścić piłki w pustej bramce, bo znów na przeszkodzie stanęła poprzeczka. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry z 30. metrów uderzał jeszcze Radosław Sobolewski jednak jego strzał pofrunął wysoko nad bramką.

Wisła zremisowała kolejne ligowe spotkanie i mimo, że na wiosnę bramki jeszcze nie straciła, to obok drużyny z Bełchatowa, jest jedyną, która gola także nie zdobyła. Następne spotkanie "Biała Gwiazda" rozegra w najbliższą sobotę w Warszawie, a rywalem będzie drużyna Polonii.

WISŁA KRAKÓW 0 - 0 PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA

Skład Wisły: Pareiko-Jovanović, Czekaj, Chavez-żk, Bunoza, Wilk-żk, Sobolewski-żk, Burliga, Iliev-żk, Małecki, Boguski-żk(75'Sikorski)

Skład Podbeskidzia: Zajac- Sokołowski, Pietrasiak, Telichowski, Chmiel(75' Wodecki-żk), Sloboda(71'Cetković), Łatka-żk, Malinowski, Pawela, Demjan

Relacja minuta po minucie:

90'+3 KONIEC MECZU! Wisła po raz drugi bezbramkowo remisuje!

90'+3 Sobolewski w jednej z ostatnich akcji uderza panu Bogu w okno!

90'+1 Małecki wrzucał z rzutu wolnego, po zamieszaniu "świeca" w górę w wykonaniu Bunozy, w polu karnym odnajduje się Chavez, ale nie decyduje się będąc 5 metrów od bramki na strzał. Na co czekał?

90' Arbiter dolicza 3 minuty

90' Niepotrzebnie drybluje Bunoza, który miał kilku partnerów czekających na futbolówkę .

88' Kolejna żółta kartka dla wiślaka. Sobolewski zatrzymuje taktycznym faulem Telichowskiego.

87' Cetković z 16 metra prostopadle do Paweli, ale ten na spalonym.

84' ZNAKOMITA OKAZJA I NADAL NIE MA GOLA! Rajd Małeckiego prawą stroną , podanie do Ilieva, który w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Zajacem , Serb przejmuje jeszcze piłke, mija bramkarza i z daleka uderza w poprzeczkę!

80' Rajd lewą stroną Małeckiego, ale skrzydłowy Wisły zagrał samolubnie i zmuszony przez obrońcę oddał strzał z ostrego kąta

77' Sikorski miał szanse przyjąć błyskotliwe podanie Chrapka, ale refleksem wykazali się bielscy obrońcy

75' Zmiana w zespole Białej Gwiazdy. Boguskiego zmienia Sikorski. Zmiana także w Podbeskidziu - za Chmiela wchodzi Wodecki

75' Strzał Sobolewskiego z dystansu fatalny, daleko od bramki, przeprosiny dla lepiej ustawionych kolegów

73' Małecki na pełnych obrotach wpada w pole karne Zajaca, jednak górną piłkę po jego uderzeniu przejmuje golkiper Podbeskidzia.

72' Niezła kombinacyjna akcja Białej Gwiazdy, na 20 metrze z piłką był Iliev, który uderzył jednak tak jakby nie jadł śniadania.

69' Szarżował lewą stroną Iliev, ale brutalnie sfaulowany przez Pawelę. Na trybunach panuje, delikatnie mówiąc, niezadowolenie decyzją sędziego sprzed kilku chwil.

66' JEDNAK NIE, SĘDZIA ZMIENIA DECYZJĘ! Do sędziego głównego podchodzi liniowy i przekonuje go do zmiany decyzji, Rafał Boguski, który wyraźnie był ścięty przez Sokołowskiego równo z trawą ukarany żółtą kartką!

66' RZUT KARNY DLA WISŁY! Faulowany Boguski!

64' Będzie dośrodkowanie Podbeskidzia z prawej strony, niebezpieczna sytuacja dla Wisły

63' Przepraszamy za przerwę w relacji z przyczyn technicznych. Nadal wynik bezbramkowy przy Reymonta, choć Podbeskidzie miało znakomitą okazję na zdobycie gola. Dwukrotnie fenomenalnie interweniował jednak Pareiko.

45'+1 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Wisła przeważa, dominuje, ale nie wiele z tego wynika, bo jej napastnicy albo nie znajdują sytuacji strzeleckich, albo znakomicie broni Zajac.

45'+1 Sędzia dolicza minutę do pierwszej części gry.

45' Z lewej strony po rajdzie dośrodkowuje Małecki, Z futbolówką mijają się Boguski i Iliev, ale piłka wypada na róg po interwencji Sokołowskiego.

44' Wrzuca Chmiel, piłka uderza w głowe Pawelę i wypada na aut bramkowy. Było bardzo blisko

43' Przesuwają się coraz blizej bielszczanie. Będą teraz wykonywać rzut wolny po faulu Czekaja na Paweli

41' Boguski świetnie ze środka zagrywa na lewo do Małeckiego, a ten z pierwszej piłki, wewnętrzną częścią stopy uderza w poprzeczkę ! Wiślacy coraz bliżej bramki!

39' Iliev przepycha się z rywalem stojąc przed bramką i gubi go blisko bramki, ale sędzia uznał, że skrzydłowy Wisły faulował

38' Malinowski prostopadle do Paweli i gdyby napastnik Podbeskidzia przejął piłkę, stanął by sam na sam z bramkarzem Wisły

35' Słabszy okres gry, obie drużyny gubią piłke po dwóch, trzech podaniach.

33' W pole karne przebojem wdziera sie Burliga, ale popełnia faul w ataku na 10 metrze od bramki Zajaca

32' Trzeci rzut rożny z rzędu Białej Gwiazdy.

30' Strzela Boguski, broni Zajac! Kapitalne zagranie Małeckiego, na 8. metrze odwraca się błyskawicznie mijając rywala Boguski, ale mając mało czasu uderza z całej siły w słowackiego bramkarza Podbeskidzia. To była najlepsza okazja wiślaków w tym meczu.

28' Rozrzucenie piłki na prawą stronę przez Boguskiego, tam był Małecki, który przegrał pojedynek z Pietrasiakiem

26' Żółta kartka dla Ilieva. Serb symulował faul w polu karnym.

25' Wisła cały czas w polu karnym rywali! Strzela Małecki, chwilę później Iliev

24' Iliev faulowany jakieś 25 metrów od bramki bielszczan, egzekutorem - poszkodowany.

22' Dalekie podanie ręką Pareiki do Ilieva. Serb jednak nie przyjmuje będąc przed szansą na rajd prawym skrzydłem

21' Chaos w środku pola, niecelne podania Wiślaków co rusz przejmują bielszczanie.

18' 50-metrowe podanie do Boguskiego, ale filigranowy napastnik nie przyjął piłki na linii 16 metrów

16' Podbeskidzie zepchnięte pod własne pole karne. Nie wiele brakło, a z 10. metra uderzyłby IIiev.

15' Żółta kartka dla Cezarego Wilka za atak na Damiana Chmiela

14' Pawela strzela z 10 metrów z ostrego kąta, ale za słabo by zaskoczyć bramkarza Białej Gwiazdy

13' Telichowski próbował strzału , którego nie powstydziłby się Zlatan Ibrahimović. Po efektownych nożycach futbolówka mija prawy słupek bramki Pareiki

10' Jovanovic atakuje rywala w polu karnym i.... nie ma rzutu karnego. Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, ale jakże szczęśliwa dla Wiślaków,

9' Niezła kontra Podbeskidzia, rajd środkiem pola Demjana, ale podanie Słowaka do wychodzącego z lewej strony partnera za dalekie

8' Niezły odbiór Jovanovicia i kolejne beznadziejne podanie w kierunku Boguskiego.

7' Faul gospodarzy. Wrzut w pole karne Chmiela powędrował zbyt blisko i Wiślacy zdołali wybić futbolówkę daleko od bramki Pareiki.

6' Nieźle ustawieni byli Wiślacy, ale nie wykorzystał tego Jovanović, który dośrodkował...na aut.

3' Patryk Małecki przebija się lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie po ziemi przejmuje Pietrasiak

1' Dobra akcja Ilieva, Boguskiego i Javanovicia. Wydawało się, że ten ostatni był faulowany, sędzia jednak wskazał na aut jako miejsce skąd Wiślacy rozpoczną grę

1' Pierwszy gwizdek sędziego- zaczynamy!

18:30 Wybrzmiało już słynne "Jak długo na Wawelu". To najwyższy czas aby rozpocząć spotkanie!

18:28 Wisła w dzisiejszym meczu walczy o powrót do walki o środek tabeli. Jeżeli dziś 3 punkty zostaną w Krakowie, Biała Gwiazda z 22 punktami na koncie wraz z trzema innymi zespołami będzie zajmować miejsce 8-11 w ligowej drabince.

18:23 Wiadomość z ostatniej chwili: Z powodu kontuzji odniesionej na rozgrzewce nie zagra Kamil Kosowski. Zastąpi go Łukasz Burliga

18.20 Wiła zagra bez trzech kluczowych zawodników. Arkadiusz Głowacki pauzuje za czerwoną kartkę, Łukasz Garguła nadal nie wyleczył kontuzji, a Kew Jaliens złapał infekcję pokarmową.

18:15 Dzisiejszych rywali poza małą odległością międy sobą w ligowej tabeli (Wisła jest 13, Podbeskidzie przedostatnie) łączy jeszcze jeden wspólny mianownik, jakim jest ostatni rywal. Zarówno Gospodarze , jak i goście zdołali pokonać Jagiellonie Białystok. Krakowianie wygrali 2:0 w czwartkowym spotkaniu w Pucharze Polski, natomiast Podbeskidzie w pierwszej kolejce rundy wiosennej rozbiło białostoczan aż 4:0.

18:09 Rozpoczynamy relację pisemną z kolejnego ligowego meczu Białej Gwiazdy. Wiślacy , którzy rundę rewanżową rozpoczęli przeciętnie i po słabej grze jedynie zremisowali mecz GKS-em w Bełchatowie, dziś będą mieli okazję na pokonanie innego potencjalnego spadkowicza.