Polski medale Akademickich Mistrzostw Świata

• date_range Wtorek, 2012.12.18 18:40 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:59 )
Dwa medale panczenistów w pierwszym dniu rywalizacji . Złoto i srebro dla zawodniczków z Porońca !

Mistrzyni olimpijska Martina Sablikova i Jan Szymański zdobyli w Zakopanem złote medale pierwszego dnia akademickich mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim. Srebro wywalczyła dla Polski także Luiza Złotkowska brązowa medalistka igrzysk z Vancouver

Złotkowska zauważyła, że nawiązanie rywalizacji z Czeszką to zawsze bardzo ciężkie zadanie.

Także jej kolega klubowy był zadowolony ze startu. - Przed biegiem zaczął padać śnieg, była więc obawa, że zacznie się kleić, jednak lód został świetnie przygotowany. To zwycięstwo tym bardziej smakuje, że zdecydowanie bardziej wolę startować w hali - powiedział Szymański.

W drugim dniu zawodów panczenistki rywalizować będą na 1500, a panczeniści na 5000 m.