Krakowianin zdobył podczas trwającego Euro 20 goli i jest czwartym najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw. Wychowanek Kusego Kraków spędził na boisku 168 minut, a dłużej od Moryty na parkiecie przebywał tylko Przemysła Krajewski i trzech graczy innych reprezentacji.

Norwegia w fazie wstępnej Euro 2022 zajęła drugie miejsce w grupie F, za Rosją. Wygrał dwa spotkania: ze Słowacją (współgospodarz turnieju wraz z Węgrami) 35:25 i z Litwą 35:29, ale uległ "Sbornej" 22:23.

Z Norwegią zagramy w Bratysławie, a spotkanie rozpocznie się w czwartek o 20:30. W kolejnych spotkaniach grupy II biało-czerwoni kolejno zmierzą się w Bratysławie ze Szwecją (21.1.), Rosją (23.1.) i broniącą tytułu Hiszpanią (25.1.).

Podopieczni trenera Patryka Rombla rywalizację rozpoczną z ostatniego miejsca w tabeli. To skutek wysokiej porażki na zakończenie rundy wstępnej z Niemcami (23:30), którzy są liderami grupy II i wyprzedzają Hiszpanię i Rosję (wszystkie po dwa punkty) oraz z zerowym dorobkiem Norwegię i Szwecję.

Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F). Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia w Budapeszcie.