Ponad 15 tysięcy widzów obejrzało w Łodzi bardzo ciekawe i zacięte spotkanie. Do przerwy gospodarze prowadzili po golu Dominika Kuna, ale już w 35. minucie stracili z powodu kontuzji doświadczonego obrońcę Daniela Tanżynę.

W drugiej części oba zespoły stworzyły wiele sytuacji. Znacznie skuteczniejsza okazała się Wisła. W 64. minucie wyrównał Felicio Brown Forbes, a w 86. gola strzelił Jan Kliment.

W ostatnich sekundach Widzew wykonywał rzut wolny. Na pole karne gości pobiegł nawet bramkarz Jakub Wrąbel, ale wiślacy przejęli piłkę, wyprowadzili kontratak, po którym Kliment trafił z daleka do pustej bramki.

Mecz, choć wynik na to nie wskazuje, był wyrównany. Obie drużyny oddały łącznie aż 35 strzałów, z czego Widzew 17 (6 celnych), a Wisła 18 (5 celnych). Znakomicie w bramce "Białej Gwiazdy" spisywał się Paweł Kieszek.

Dzień wcześniej awans do ćwierćfinału wywalczyły m.in. broniący trofeum Raków Częstochowa, lider ekstraklasy Lech Poznań i mistrz kraju Legia.

Warszawski zespół przegrywał na wyjeździe do przerwy z drugoligowym (trzeci poziom) Motorem Lublin 0:1, ale ostatecznie zwyciężył 2:1.

Popis strzelecki w starciu z innym drugoligowcem - Garbarnią Kraków - zademonstrował Lech. Poznaniacy, choć w nieco eksperymentalnym składzie, wygrali na wyjeździe 4:0.

Kłopotów z awansem nie miał też Raków. Obrońca trofeum w meczu dwóch drużyn z ekstraklasy wygrał w Niecieczy z Bruk-Betem Termalicą 2:0.

O drobną niespodziankę postarała się znana z dobrej gry w Pucharze Polski pierwszoligowa Arka. Gdynianie zwyciężyli u siebie ekstraklasowe Zagłębie Lubin 2:1, a bohaterem okazał się strzelec obu goli dla gospodarzy Karol Czubak.

Drużyna z Lubina przeżywa sportowy kryzys. To jej czwarta z rzędu porażka, z czego trzy w ekstraklasie.

We wtorek awans do ćwierćfinału wywalczyły trzecioligowa (czwarty poziom) Olimpia Grudziądz oraz beniaminek ekstraklasy Górnik Łęczna.

Spotkanie Piasta z Górnikiem Zabrze zostało odwołane ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie z Gliwic.

Finał Fortuna Pucharu Polski 2021/22 ma się odbyć 2 maja 2022 roku na PGE Narodowym w Warszawie. W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowa trafi do zwycięzcy.