Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niewiadoma Comarch Cracovii WYWIAD

  • Sport
  • date_range Czwartek, 2012.09.06 11:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:54 )
To będzie najciekawszy sezon hokejowy od wielu, wielu lat - mówi w rozmowie z Radiem Kraków trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaczek. Pasy z roku na rok dysponują teoretycznie coraz słabszym składem, a i tak plasują się w czubie tabeli.

www.terazpasy.plTo będzie najciekawszy sezon hokejowy od wielu, wielu lat - mówi w rozmowie z Radiem Kraków trener Comarch Cracovii Rudolf Rohaczek. Pasy z roku na rok dysponują teoretycznie coraz słabszym składem, a i tak plasują się w czubie tabeli. O to jak wygląda ekipa wicemistrzów Polski tuż przed startem rozgrywek nasz reporter Kuba Niziński pytał trenera Cracovii.

KN: Panie trenerze wreszcie się skończył czas czekania na pierwszy mecz.

RR: Tak, można grać. Wszyscy się cieszą, że rusza liga. Wiadomo, że liga zapowiada się bardzo ciekawie. Kilka zespołów się wzmocniło - Jastrzębie, Sanok, Tychy i na ostatnią chwilę także Cracovia. Profesor Filipiak wyraził zgodę na wzmocnienie zespołu, będzie pięciu nowych zawodników. Także sam jestem ciekawy jak będzie wyglądać ta pierwsza runda. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o pierwszą czwórkę, a później w play off.

KN: Kamień z serca Panu spadł, że na koniec udało się doprowadzić do transferów?

RR: Myślę, że to będzie poważne wzmocnienie. Teraz jestem spokojniejszy.

KN: Ale teraz będzie trzeba trochę czasu, żeby zgrać te formacje.

RR: Teraz oczywiście parę meczów musimy zagrać. Zobaczymy jak to poukładać, żeby to dobrze wyglądał. To są doświadczeni zawodnicy, także mam nadzieję, że wskoczą do drużyny i będzie ok. Jak to będzie wyglądać? Zobaczymy po pierwszej rundzie. Wtedy będę mógł powiedzieć, jak wygląda moja drużyna i jak wygląda cała liga. Najważniejsze jest to, by nie tracić punktów na własnym lodowisku, to klucz do sukcesu. Do tego należy dorzucić punkty z wyjazdów. Jeśli jednak będziemy przegrywać u siebie, to na walkę o czołową czwórkę po prostu nie mamy szans. 

KN: Kandydaci do medali to Cracovia, Tychy, Sanok?

RR: Ja bym tę grupę poszerzył. Uważam, że tutaj jeszcze dojdzie teoretycznie kilka zespołów. Myślę, że siedem ekip może walczyć o pierwszą czwórkę. Myślę, że to będzie najciekawszy sezon od wielu, wielu lat.

KN: Jak Pan przekonał prof. Janusza Filipiaka, żeby te transfery zostały przeprowadzone?

RR: Profesor jest wymagającym właścicielem i zawsze chce grać o najwyższe cele. Jak sytuacja finansowa pozwala to zawsze zespół jest wzmocniony. Profesor jest świadomy, że inne zespoły się wzmocniły. Teraz od nas oczekuje dobrej gry.


Transfery Comarch Cracovii

Przybyli: Sebastian Mrugała (MMKS Podhale), Patryk Noworyta, Jarosław Kłys i Sebastian Kowalówka (wszyscy Aksam Unia Oświęcim), Piotr Ziętara, Piotr Kmiecik (obaj MMKS Podhale), Hubert Demkowicz (SMS I Sosnowiec), (MMKS Podhale), Robert Kostecki (Zagłębie Sosnowiec), Martin Dudas (HC Litomerice).

Odeszli: Ondrej Raszka (MHC Martin), Patryk Wajda (Ciarko PBS Bank Sanok), Tuomas Immonen (szuka klubu), Piotr Sarnik, Łukasz Kulik (obaj Zagłębie Sosnowiec), Rafał Martynowski (koniec kariery), David Kostuch (koniec kariery), Nick Sucharski (HC GKS Katowice), Mariusz Dulęba (koniec kariery), Joel Lenius (Reims, Francja), Paweł Kosidło (koniec kariery), Sebastian Biela (MMKS Podhale), Łukasz Wilczek (szuka klubu), Patrik Prokop (szuka klubu).

KN

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię