- A
- A
- A
Trudna grupa szczypiornistów na EURO
Oczy kibiców piłki ręcznej w całej Europie zwrócone na Kraków. Pod Wawelem w Centrum Kongresowym ICE odbyło się losowanie grup finałowych styczniowych Mistrzostw Europy.Francja, Macedonia i Serbia będą grupowymi rywalami polskiej reprezentacji w czasie styczniowych mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Zdaniem Karola Bieleckiego - to mocna grupa, ale najważniejsza jest własna forma. Podobnego zdania są także inni polscy gracze, a Michał Szyba podkreśla też, że na EURO nie ma łatwych spotkań.
"Grupa na pewno nie jest łatwa, ale mistrzostwa Europy właśnie to mają do siebie. Chcąc coś osiągnąć trzeba zagrać bardzo dobry turniej. Dostaliśmy bardzo mocnych przeciwników - Francję oraz Macedonię i Serbię, czyli zespoły bardzo nieobliczalne, mające zawodników grających w najlepszych klubach na świecie. Musimy naprawdę zagrać na poziomie. Z Francją mecze zawsze były zacięte i rzeczywiście, często kończyły się porażką. Z
Macedonią doznaliśmy dwóch porażek, ale tych meczów nie było dużo. Taki jest jednak sport, wszystko przed nami. Passy mają to do siebie, że kiedyś się kończą, więc mam nadzieję, że Francuzów i Macedończyków złamiemy w domu" - komentował Karol Bielecki.
Największą atrakcją dla kibiców Krakowie - obok biało-czerwonych - będą Francuzi, którzy mają w swoim dorobku praktycznie złote medale wszystkich najważniejszych imprez na świecie. W drugiej rundzie na drodze Polaków staną natomiast Chorwaci.
Najbardziej wyrównana jest grupa, która grać będzie we Wrocławiu. Zmierzą się tam Hiszpanie, Szwedzi, Niemcy i Słoweńcy. Z każdej grupy do kolejnej rundy awans zdobędą trzy drużyny, a mecze w tej fazie rozgrywane będą w Krakowie i Wrocławiu, walka o medale już tylko w Tauron Arenie Kraków. Początek mistrzostw - piętnastego stycznia.
A tak wyglądają poszczególne grupy:
Grupa A (Kraków)
Francja
Polska
Macedonia
Serbia
Grupa B (Katowice)
Chorwacja
Islandia
Białoruś
Norwegia
Grupa C (Wrocław)
Hiszpania
Szwecja
Niemcy
Słowenia
Grupa D (Gdańsk)
Dania
Węgry
Rosja
Czarnogóra
Zegar odlicza do ME w piłce ręcznej w Krakowie. ZOBACZ
Komentarze (0)
Najnowsze
-
08:15
35 lat Straży Miejskiej w Krakowie. Profilaktyka to nie tylko interwencje, ale codzienna praca z dziećmi i młodzieżą
-
07:35
Wystawa rysunków Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury
-
07:22
Programista z Krakowa buduje historię Polski z klocków Lego
-
19:03
Tragiczne odkrycie w Oświęcimiu. Dwie osoby nie żyją
-
19:00
Koniec zwycięskiej passy Puszczy. Żubry dzielą się punktami ze Śląskiem Wrocław
-
18:30
"Choroba nie zmienia mojego sposobu tworzenia". Artystka o doświadczeniu schizofrenii
-
18:15
Kibice Unii Tarnów protestują. "Wyrządzono nam ogromną krzywdę"
-
16:55
Cracovia wreszcie wygrała na własnym stadionie
-
16:20
Wisła Kraków zgubiła punkty
-
15:43
Protest przed schroniskiem w Nowym Targu. Aktywiści zarzucają nieprawidłowości
-
13:47
Bluzy i koszulki z nadrukiem dla spawaczy - komfort i styl
-
13:45
Cracovia z wygraną. Wisła na remis.
-
13:13
Naczelna Izba Aptekarska: po awarii system wraca do działania
-
12:28
Coraz bliżej zakończenia sezonu narciarskiego
-
11:19
„Prawda jest gdzieś tam”. „Archiwum X” i filozofia ukryta w kultowym serialu
-
11:12
Adam Kwaśny - Raport z Kuby
-
10:09
Nim staną sie dorosłe...
-
09:56
Rekordowy półmaraton w Krakowie. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia
-
09:36
Niby wiosna a jednak zima
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze