Ksawery Masiuk już z dwoma złotymi medalami mistrzostw świata juniorów w pływaniu. Pochodzący z Tarnowca pod Tarnowem wychowanek BOSiR Brzesko, pływający obecnie w klubie G-8 Bielany Warszawa, który wcześniej zdobył już brązowy medal na seniorskich mistrzostwach świata, teraz sięgnął po złoty medal w rywalizacji juniorów na 100 metrów stylem grzbietowym.

Finałowy wyścig wygrała także polska sztafeta mieszana 4 x 100 metrów stylem zmiennym z Ksawerym Masiukiem, Karoliną Piechowicz, Krzysztofem Chmielewskim i Pauliną Cierpiałowską w składzie. Dla Piechowicz - podobnie jak dla Masiuka - złoto w sztafecie było drugim złotym medalem wywalczonym na mistrzostwach rozgrywanych w stolicy Peru - Limie. Polka została także mistrzynią świata juniorek na 50 metrów żabką.

Ale to nie wszystkie polskie medale na tych mistrzostwach, na 100 metrów żabką brązowy medal zdobył Filip Urbański, trzeci był też na 400 m dowolnym Krzysztof Chmielewski. A w finale na 200 metrów stylem dowolnym popłynął jeszcze zawodnik Unii Oświęcim Jakub Walter, który zajął piąte miejsce.