Wyjatkowo nieudana była dla małopolskich zespołów 12 seria spotkań I ligi.Wygrała tylko Sandecja Nowy Sacz ...ale kosztem lokalnego rywala z regionu - Termaliki Bruk Bet Nieciecza...
W meczu 12. kolejki I ligi Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice 4:1. To trzecie z rzędu zwycięstwo Miedzi, dzięki któremu - przynajmniej do niedzieli - opuściła strefę spadkową... niestety kosztem

Nowosądeczanie podtrzymali swoją dobrą passę w konfrontacjach z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, która trwa już niemal trzy lata. Tym razem Sandecja pewnie pokonała faworyzowanego rywala na jego terenie.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:2)

0:1 - Tomasz Margol 31'
0:2 - Adam Mójta (k.) 48'
0:3 - Arkadiusz Czarnecki 57'
1:3 - Krzysztof Kaczmarczyk 82'

Składy:

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Karol Piątek, Jakub Czerwiński, Dalibor Pleva, Dariusz Jarecki (74' Tomasz Foszmańczyk) - Kamil Moskal, Łukasz Pielorz, Krzysztof Kaczmarczyk, Andrzej Rybski (66' Vojtech Schulmeister),
Dariusz Pawlusiński (27' Damian Piotrowski) - Rafał Kujawa.

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj - Marcin Makuch, Peter Petran, Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta - Maciej Bębenek, Tomasz Margol (65' Sebastian Szczepański), Matej Nather, Łukasz Grzeszczyk, Piotr Kosiorowski (89' Przemysław Szarek) - Fabian Fałowski (86' Rafał Zawiślan).

Żółta kartka: Rafał Kujawa (Termalica).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Kolejarz Stróże przegrał na własnym stadionie z Górnikiem Łęczna 0:1. Decydującego gola zdobył w 60. minucie Maciej Szmatiuk.

Kolejarz Stróże - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Szmatiuk 60'

Składy:

Kolejarz Stróże: Łukasz Radliński - Michał Gryźlak, Krzysztof Markowski, Dawid Szufryn, Witold Cichy, Janusz Wolański, Łukasz Bocian (71' Marcin Majchrzak), Marcin Stefanik, Wojciech Trochim, Michał Bajdur (46' Patryk Szymański), Piotr Rocki (63' Krzysztof Kaliciak).

Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Maciej Szmatiuk, Marcin Kalkowski, Patrik Mraz, Grzegorz Bonin (88' Nikolajs Kozacuks), Veljko Nikitović, Tomasz Nowak, Paweł Zawistowski, Sebastian Szałachowski (73' Bartłomiej Niedziela), Łukasz Zwoliński (85' Michał Paluch).

Żółte kartki: Tomasz Nowak, Sergiusz Prusak (Górnik).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Widzów: 500.

Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:4 (0:2)
0:1 - Zakrzewski 27'
0:2 - Zakrzewski 36'
0:3 - Wołczek 60'
0:4 - Madejski 75'
1:4 - Kałat (k.) 79'

Składy:

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Damian Szymonik, Wallace (39' Dmytro Rodin), Arkadiusz Lewiński, Petar Borovicanin - Bartosz Biel, Paweł Strózik, Jarosław Lizak Łukasz Nowak, (46' Paweł Moskwik), Sebastian Janik (54' Dawid Kałat) - Mateusz Cholewiak.

Miedź: Aleksander Ptak - Krzysztof Wołczek, Adrian Woźniczka, Tomasz Midzierski, Mariusz Zasada - Wojciech Łobodziński, Adrian Łuszkiewicz (63' Piotr Madejski), Radosław Bartoszewicz, Adrian Cierpka - Mateusz Szczepaniak (77' Marcin Garuch), Zbigniew Zakrzewski (66' Jakub Grzegorzewski).

Żółte kartki: Zasada (Miedź).

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Po świetnym poczatku rozgrywek zespoł Okocimskiego z Brzeska niebezpiecznie spada w dół tabeli.W środę w Grudziądzu "piwosze" nie zdobyli nawet punktu, ale trzeba pamiętac że rywalizowali z sensacyjnym wiceliderem tabeli.
Olimpia Grudziądz szybko dała sobie wprawdzie strzelić gola , ale potem odrobiła straty i dominowała na placu gry.

Pojedynek znakomicie rozpoczął się dla graczy z Małopolsk. W 5. minucie Piotr Darmochwał znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Fabiniakiem i pewnie ulokował futbolówkę w siatce.
Odpowiedź Olimpii Grudziądz była niemal natychmiastowa. W 13. minucie po dośrodkowaniu Adama Cieślińskiego celnym strzałem głową popisał się Maciej Kowalczyk. Sześć minut później po kolejnej wrzutce, tym razem Marcina Smolińskiego, do siatki trafił Cieśliński.
Po stracie drugiego gola goście szybko chcieli odrobić straty i zostali za to srogo skarceni w 27. minucie. Tym razem po indywidualnym rajdzie na listę strzelców wpisał się Piotr Ruszkul.
Bramka ostudziła ofensywne zakusy Piwoszy, a i Olimpia nie rzucała się do kolejnych ataków, broniąc dwubramkowego prowadzenia. Swoje szanse gospodarze jednak mieli. M.in. świetny strzał z dystansu oddał Smoliński, ale jeszcze lepiej interweniował bramkarz gości.
Po zmianie stron początkowo przewagę uzyskali gospodarze, ale po kwadransie pojedynek wyrównał się. Jednak obydwa zespoły, mimo kilku obiecujących akcji, nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej okazji bramkowej. Co prawda piłkarze z Grudziądza oddali kilka strzałów na bramkę Marka Pączka, ale piłka już więcej nie wpadła do siatki.

Olimpia Grudziądz - Okocimski Brzesko 3:1 (3:1)
0:1 - Piotr Darmochwał 5'
1:1 - Maciej Kowalczyk 13'
2:1 - Adam Cieśliński 19'
3:1 - Piotr Ruszkul 27'

Składy:

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak, Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (77' Michał Łabędzki), Piotr Ruszkul (90' Mateusz Górka), Adrian Frańczak, Maciej Kowalczyk (73' Robert Szczot), Adam Cieśliński.

Okocimski Brzesko: Aleksander Kozioł (46' Marek Pączek), Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Bartosz Sobotka, Piotr Darmochwał, Konrad Cebula, Bruno Żołądź, Michał Szewczyk, Maciej Termanowski (77' Robert Smoliński), Wojciech Wojcieszyński.

Żółte kartki: Adrian Frańczak, Michal Piter-Bucko, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (Okocimski) oraz Wojciech Wojcieszyński (Olimpia).