Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1-1 (0-0)
Lechia Gdańsk - Cracovia 3-1 ( 1-1)

I liga :

Sandecja Nowy Sacz - Miedź Legnica 0-0
Olimpia Grudziądz - Puszcza Niepołomice 3:1 (0:0)

Po czwartej kolejce gier krakowska Wisła wciąż pozostaje niepokonana w lidze. Po dwóch bezbramkowych remisach z Górnikiem i Śląskiem oraz zwycięstwie z Koroną, remis z Jagiellonią powinien być jednak odebrany w kategorii porażki. Lepsi z perspektywy całego meczu Wiślacy od 78. minuty prowadzili po bramce Patryka Małeckiego. Ostatecznie gospodarze, po błędzie w obronie i biernej postawie Michała Miśkiewicza, dali sobie wbić bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Zanim jednak do tego doszło krakowianie momentami pokazywali koncertową wręcz grę kombinacyjną, często w atakach używając skrzydeł napędzanych przez duet Bunoza-Małecki po lewej stronie i Burliga-Chrapek z prawej. W 14. minucie po jednej z takich akcji strzelić z 20. metrów mógł ten ostatni, ale futbolówkę pewnie wyłapał Jakub Słowik. Kilka minut później Chrapek wykazał sie geniuszem w roli asystenta,kiedy to przyjął na pierś piłkę po dalekim podaniu od Głowackiego i zagrał prosto z powietrza w pole karne do Brożka, a ten posłał piłkę do bramki obok Słowika, ale radość fanów Wisły przerwał gwizdek sędziego Pskita - "Brozio" był na spalonym.

Po chwili Wisła mała już kolejna okazję. Z kontrą wyszedł osamotniony Brożek. W pojedynku z dwoma rywalami napastnik przytrzymał piłkę na lewej stronie i podał do wbiegajacego w pole karne Burligi. Ten zrobił zmyłkę i zamiast uderzać z prawej nogi z pierwszej piłki, odwrócił się jeszcze i podkręconym strzałem spróbował pokonać Jakuba Słowika. Powołany na mecz reprezentacji z Danią golkiper przepięknie obronił trudny strzał.

W końcówce pierwszej połowy Jagiellonia próbowała jeszcze pokonać Wisłę strzałem z rzutu wolnego. Po nienajlepszym strzale Plizgi piłka odbiła się od muru ,co zmyliło Miśkiewicza, który tylko patrzył, jak piłka mija słupek jego bramki, ale na szczęście dla Wiślaków od strony zewnętrznej.

W drugiej połowie trener Smuda zdecydował się posłać do ataku środkowych pomocników, bocznych obrońców niejako chowając tylko do defensywy. Już po chwili taktyka przyniosła efekt. Trójkowe akcje Garguły, Małeckiegi i Brożka trzykrotnie kończyły się wyjątkowo groźnymi uderzeniami Wiślaków. Na posterunku ciągle był jednak bardzo dobrze dysponowany Słowik. W 78. minucie reprezentacyjny golkiper był już jednak bezradny . Chwilę wcześniej wprowadzony na boisko Sarki idealnie dośrodkował do środka do Brożka, a ten nie zdecydował się w trudnej sytuacji strzelać, ale mądrze wolał wycofać głową do niepilnowanego na 12. metrze Małeckiego. Skrzydłowy Wisły w prostej sytuacji się nie mylił i mocnym strzałem wewnętrzną częścią stopy pokonał bamkarza Jagiellonii.

Po zdobytej bramce Wisła cofnęła się na własną połowę,a trener Smuda zdecydował się zmienić nieźle grającego Boguskiego na stopera-Osmana Chaveza. Honduranin, który dopiero niedawno dostał ponowną zgodę na prace w Polsce już w jednej z pierwszych sytuacji zachował się jednak wyjątkowo głupio, faulując w 92. minucie rywala tuż przed samym polem karnym. Do rzutu wolnego podszedł super-rezerwowy (3 bramki w 4 meczach-wszystkich rozpoczętych na ławce rezerwowych) Bakim Balaj i z 20 metrów zdobył bramkę dla swojego zespołu. Po chwili sędzia Pskit zakończył spotkanie.

Wisła po czterech kolejkach zajmuje piąte miejsce, do prowadzącej Legii(gra jutro z Ruchem) tracąc 3 punkty. Kolejne spotkanie krakowianie zagrają dopiero 23 sierpnia na własnym stadionie z Lechem Poznań.

Wisła Kraków 1 - 1 Jagiellonia Białystok
'78 Małecki (1-0)
'93 Balaj (1-1)

Skład Wisły: Miśkiewicz, Burliga, Głowacki, Jovanović, Bunoza-żk, Małecki, Chrapek-żk('63 Sarki), Stjepanović('46 Nalepa-żk), Garguła, Boguski('84 Chavez), Brożek

Skład Jagiellonii: Słowik, Tosik, Baran-żk, Pazdan-żk, Straus, Kupisz, Bandrowski('68 Ukah), Gajos('80 Balaj), Grzyb-żk, Plizga('60 Quintana-żk), Piątkowski-żk

'90+3 GOL! Balaj z wolnego znakomicie mija piłką mur i pokonuje strzałem w środek bramki Michała Miśkiewicza

'90+2 Dwie nogi wyprostowane Chaveza, który wślizgiem usiłował powstrzymac strzał rywala. Będzie wolny dla Jagiellonii z 20 mtrów

'90 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty, a kibice śpiewają już w glorii zwycięzców hymn swojego klubu

'89 Żółta kartka dla Michała Pazdana

'87 Piątkowski! Zza pola karnego, podkręcona piłka w samo spojenie bramki Wisły! Dużo szczęścia w końcówce

'84 Na boisko wchodzi Osman Chavez, który zmienia Rafała Boguskiego. Trener Smuda zdecydował sie na obronę korzystnego wyniku

'83 Dani Quintana obejrzał żółtą kartkę za próbe symulacji w starciu z Sarkim. Wygląda jednak na to, że Nigeryjczyk rzeczywiście faulował Hiszpana

'78 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Sarki idealnie dośrodkował do środka do Brożka, a ten nie zdecyował sie w trudnej sytuacji strzelać, ale mądrze wolał wycofać głową do niepilnowanego na 12. metrze Małeckiego. Skrzydłowy Wisły pewnym, mocnym strzałem pokonuje Jakuba Słowika!

'77 Piłka odbija się od muru i wylatuje w środek pola

'76 Przed polem karnym tańczącego z piłką Quintanę powalił Głowacki i będzie okazja dla Hiszpana z rzutu wolnego

'72 Z rzutu wolnego na bramkę Wisły strzelał Gajos, ale po jego uderzeniu z 20. metrów piłka przeleciała nad bramką.

'70 Zaostrzył się nam mecz. Teraz w natarciu Jaga. Po strzale Grzyba z 25 metrów Miśkiewicz wypluł piłkę przed siebie, ale szybsi przy niej od Piątkowskiego byli stoperzy Białej Gwiazdy.

'68 Akcja za akcją Wisły! Strzały Pawła Brożka z najbliższej odległości fantastycznie broni Słowik! najpierw akcję sam na sam, po świetnym podaniu Garguły zatrzymał gwizdkiem sędzia, który upatrzył się karnego. Po chwili Brożek wślizgiem strzelał z 4. metrów z pierwszej piłki po płaskim podaniu po ziemi Maleckiego

'65 Nalepa! Strzał z 25 metrów kapitalnie broni Słowik

'65 Bardzo ładna dwójkowa akcja Brożka z Małeckim. "Mały" naciskany przez stopera strzela za lekko i zgarnia Słowik!

'63 Zmiana także w Wiśle: Chrapka zastępuje Emmanuel Sarki

'59 Rafał Grzyb powalił paskudnym wślizgiem Łukasza Gargułę i za yto przewinienie otrzymał żółtą katkę. Po chwili trener Stokowiec zdecydował się na przeprowadzenie pierwszej zmiany. Danny Quintana zmienił Dawida Plizgę

'57 Gra na jeden kontakt Białej Gwiazdy, szybka wymiana piłek i z 20 metrów, naciskany przez obrońców , strzał zdołał oddać Łukasz Garguła. Mocne , ale proste uderzenie wyłapał Słowik

'55 Efektowna próba Piątkowskiego, który po dograniu od Kupisza z prawej strony chciał pokonać Miśkiewicza strzałem piętą, ale uderzył obok bramki Wisły.

'54 Michał Chrapek kopnął nieźle, trochę w stylu Cristiano Ronaldo. Nieco jednak ponad bramką

'53 Martin Baran bardzo niebezpiecznie sfaulował Pawła Brożka i Wisła ma okazję z rzutu wolnego z 20. metrów

'49 W polu karnym Jagi wywrócił sie Tomasz Bandrowski , który powalił w ten sposób Gordana Bunoze. Sędzia jednak niezrozumiale stwierdził, że to Bośniak zawinił

'47 Tosik mocno wstrzelił piłke z prawej strony w środek pola karnego, al krzyżakiem zaskoczyć Miśkiewicza próbował Piątkowski. Rzeczony strzał na szczęście niecelny

'46 Zaczynamy drugą połowę. Wisła z jedną zmianą w składzie- zamiast Stjepanovicia na pozycji defensywnego pomocnika Michał Nalepa

45:00 Trzy kwadranse i ani sekundy dłużej-koniec pierwszej połowy

'44 Baran fauluje Małeckiego i otrzymuje od sędziego żółtą kartkę

'43 ładne rozegranie, tym razem po prawej stronie boiska, w wykonaniu Chrapka i Burligi. Dośrodkowanie bocnzego obrońcy wybija Pazdan

'40 Super akcja na jeden kontakt Małeckiego z Bunozą i próba wrzutki tego pierwszego, zablokowana przy linii końcowej przez Tosika

'38 Uff! Rzut wolny z 20. metrów Plizgi, po którym piłka odbija się od muru i rykoszetem wyleciała w stronę odwrotną, do tej w którą z interwencją zmierzał Miśkiewicz. Futbolówka o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

'33 Taktyczny faul Chrapka i druga żółta kartka tego zawodnika w obecnym sezonie

'31 Żółtymi kartkami ukarani Bunoza i Piątkowski

'29 Bunoza zdecydował się na strzał z 30 metrów, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Jagiellonii.

'26 Ależ było blisko bramki! Samotny rajd Brożka, który w pojedynku z dwoma rywalami przytrzymał piłkę na lewej stronie i podał do wbiegajacego w pole karne Burligi. Ten zrobił zmyłkę i zamiast uderzać z prawej nogi z pierwszej piłki, odwrócił się jeszcze i podkręconym strzałem spróbował pokonać Jakuba Słowika. Powołany na mecz reprezentacji z Danią golkiper przepięknie obronił trudny strzał

'24 Garguła z 30-metrowego wolnego zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka wysoko nad poprzeczką.

'21- Ciekawostka- po dwudziestu minutach Wisła ma aż 73-procentowe posiadanie piłki. Faktycznie, przewaga gospodarzy jest olbrzymia

'20 Brożek trafia po raz pierwszy do bramki! Bramka ta jednak nie może być uznana, bo napastnik był na sporym spalonym. Mimo to, wielkie brawa należą się podającemu prostopadle między rywalami Chrapkowi

'18 Michał Chrapek był bliski podania do Brożka i niechybnego zaliczenia ślicznej asysty. Brożka, mimo poślizgu zdołał uprzedzić jednak Pazdan

'17 Dobrze z piłką radzi sobie Stjepanović, który dał wyjść kolegom by napędzić akcję. Wstrzymał go dopiero brutalny faul Gajosa.

'16 Lewym skrzydłem rozpędzał się Plizga, doskonałą rekacją popisał się jednak Ostoja Stjepanović, wybijając piłk w kierunku bramkarza Wisły

'14 Chrapek znalazł się w pozycji strzeleckiej i z 23 metrów uderzył na bramkę Jagiellonii, ale Słowik pewnie złapał piłkę.

'11 Jagiellonia próbowała rozegrać rzut wolny z prawej strony boiska w dość skomplikowany sposób. Wyuczony na treningach schemat nie zdał jednak egzamin, bo piłka zatrzymała się już na murze Wisły

'9 Ładna akcja WIsły na obwodzie pola karnego, zakończona przerzutem Małeckiego na prawą stronę do zamykającego akcję Boguskiego. Filigranowy zawodnik nie zdołał jednak złapać zbyt głębokiej piłki

'6 Egzekwujący stały fragment Gargułą nie popisał się najlepszą wrzutką i futbolówkę wybili obrońcy. W międzyczaśnie musnął ją jeszcze Głowackii nabijając obrońce, wywalczył jeszcze rożny

'5 Pędzącego środkiem pola Małeckiego taranuje ciałem Pazdan i będzie rzut wolny z 25 metrów dla WIsły

'3 Ładny kontratak Jagiellonii, po akcji Wisły. Na szczęście dla krakowian, atak gości zakończył się bardzo niecelnym strzałem Kupisza

'1 Gramy!

20:28 A capella kibice śpiewają także drugą zwrotkę hymnu klubowego, która, przypomnijmy, zaczyna się od słów: "nawet jeśli przegrywasz, to musi krótko trwać". Na całe szczęście Wisła w tym sezonie jeszcze nie przegrała.

20:24 Za nami już pierwsze spotkanie 4. kolejki. W Bielsku-Białej Podbeskidzie zremisowało bezbramkowo z Zagłębiem Lubin

20:12 W ubiegłym sezonie drużyny rywalizowały ze sobą aż czterokrotnie. W lidze dwukrotnie padł remis (0:0 w Krakowie i 2:2 w Białymstoku), zaś w Pucharze Polski w dwumeczu Wisła wygrała w sumie 6:2. Takie wyniki oraz powrót do optymalnej dyspozycji kilku podstawowych graczy, sprawiają, że minimalnym faworytem będzie klub spod Wawelu.

20:01 Przed meczem przedłużenie zgody na pracę w Polsce optrzymał Osman Chavez. Honduranin mecz jednak rozpocnzie na ławce rezerwowych. Poza nim , obok trenera Smudy zasiądą Bieszczad, Sarki, Burdenski, Stolarski, Nalepa i Kamiński

19:57 Nad Krakowem dopiero co przeszła burza i nadal leje jak z cebra. Na piłkarzy będzie czekać mokra i śliska murawa.

Relację prowadził: Krzysztof Dąbrowa

Lechia Gdańsk  - Cracovia Kraków  3:1 (1:1)

1:0 - Marcin Pietrowski 8'

1:1 - Edgar Bernhardt 25'

2:1 - Piotr Wiśniewski 47'

3:1 - Paweł Buzała 84'
Składy:
Lechia Gdańsk: Mateusz Bąk (46' Sebastian Małkowski) - Luis Santos Deleu, Jarosław Bieniuk, Sebastian Madera, Adam Pazio, Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz, Marcin Pietrowski, Piotr Wiśniewski (74' Daisuke Matsui), Piotr Grzelczak, Paweł Buzała (85' Patryk Tuszyński).
Cracovia Kraków: Krzysztof Pilarz - Marcin Kuś, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Adam Marciniak, Sławomir Szeliga (70' Marcin Budziński), Krzysztof Danielewicz, Rok Straus (80' Vladimir Boljevic), Edgar Bernhardt, Sebastian Steblecki (55' Saidi Ntibazonkiza), Dawid Nowak.
Żółte kartki: Dawidowicz (Lechia), Kosanović (Cracovia).
Sędzia: Yudai Yamamoto (Kioto, Japonia).
Widzów: 14 735.

I liga

Sandecja Nowy Sącz zremisowała bezbramkowo z Miedzią Legnica, choć na boisku działo się sporo. Również w negatywnym sensie, o czym najboleśniej przekonał się Piotr Kosiorowski.

32-letni piłkarz, występujący najczęściej na pozycji lewego pomocnika już w 21. minucie zakończył swoją grę. Jak się wydawało, doznał kontuzji po starciu z przy prawym narożniku boiska z Grzegorzem Bartczakiem, z którym walczył o piłkę, kiedy Sandecja atakowała.

- W tej sytuacji wina nie leży po stronie rywala. Po prostu spadłem na palec przy wślizgu. Powiem szczerze, że kiepsko pamiętam tę sytuację, więc nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć na ten temat - powiedział już po wyjściu ze szpitala Piotr Kosiorowski.

Diagnoza nowosądeckich lekarzy mówi o wieloodłamowym złamaniu kciuka w prawej ręce. Konieczna będzie operacja, która najprawdopodobniej odbędzie się w Warszawie.

Sadeczanie zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach

Składy:

Sandecja: Cabaj - Makuch, Petran, Czarnecki, Mójta - Certik (61' Zawiślan), Nowak, Szczepański, Kosiorowski (21' Bębenek) - Grzeszczyk (90 + 2' Tokarz) - Giel

Miedź: Ptak - Bartczak, Tanżyna, Midzierski, Woźniczka - Madejski (70' Garuch), Kasperkiewicz, Bartoszewicz, Zasada - Fedyna (65' Cierpka) - Zakrzewski (77' Grzegorzewski)

Składy:
Olimpia: Michał Wróbel - Maciej Rogalski, Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Adrian Bielawski, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki, Marcin Smoliński (90+5' Sławomir Mazurkiewicz), Adam Cieśliński (89' Robert Szczot), Maciej Kowalczyk (77' Piotr Ruszkul).
Puszcza: Andrzej Sobieszczyk - Damian Szymonik, Marcin Biernat (89' Paweł Strózik), Petar Borovicanin, Longinus Uwakwe, Mateusz Cholewiak, Jarosław Lizak (62' Łukasz Nowak), Dawid Kałat, Sebastian Janik, Paweł Moskwik (60' Paweł Czychowski), Wallace Benevente.
Żółte kartki: Petar Borovicanin (Puszcza)
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Okocimski Brzesko zremisował w Krakowie z GKS-em Katowice 1:1 po golu Piotra Darmochwała w 93. minucie.

Okocimski Brzesko - GKS Katowice 1:1 (0:1)

Niedzielny mecz 3. kolejki I ligi pomiędzy Okocimskim Brzesko a GKS-em Katowice (1:1) w Krakowie obserwował skaut 8. zespołu włoskiej Serie A minionego sezonu - Catanii Calcio. Więcej
Piłka nożna 1 11 sierpnia, 15:47 |

Piwosze po raz drugi z rzędu ratują punkt w ostatnich minutach spotkania. Podobnie było przed tygodniem w Bełchatowie, gdy dopiero w 87. minucie Daniel Brud trafił do siatki Brunatnych z rzutu karnego, udanie kończąc trwający pół godziny pościg za rywalem.
Tym razem szcześliwym strzelcem wyrownującej bramki byl Piotr Darmochwał. Gol padł w trzeciej- ostatniej- minucie doliczonego czasu gry.

0:1 - Zieliński 13'
1:1 - Darmochwał 90+3

Składy:

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Jacek, Ryś, Niechciał - Abubakar (66' Wieczorek), Brud, Cebula (57' Nawrot) - Darmochwał, Buras (40' Termanowski), Wojcieszyński.

GKS: Budziłek - Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Chwalibogowski - Duda, Figiel - Gancarczyk (56'Wołkowicz), Pitry, Wróbel (69' Cholerzyński) - Zieliński (34' Kowalczyk).

Żółte kartki: Jacek, Brud, Niechcia (Okocimski) oraz Czerwiński, Jurkowski (GKS).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).