W oficjalnym kalendarzu Polskiej Hokej Ligi termin pierwszej kolejki rozgrywek o mistrzostwo Polski zaplanowany jest na 14 września, ale juz dziś rozegrane zostanie pierwsze w nowym sezonie spotkanie. W Toruniu NESTA gra z kadrą PZHL. Pierwszego gola w sezonie strzelił dla torunian już w 92 sekundzie gry były zawodnik Cracovii Marcin Wiśniewski.
Udział zespołu pod szyldem "karda PZHL" to jedna z nowości tego sezonu. Drużynę mają tworzyć zawodnicy do lat 23 z szerokiej kadry reprezentacji, powoływani po uzgodnieniach z macierzystymi klubami. Każdy zespół klubowy ma rozegrać z kadrą dwa mecze.
W nowym sezonie o mistrzostwo Polski rywalizować będzie jedenaście klubów, w tym trzy małopolskie: Comarch Cracovia. TatrySki Podhale Nowy Targ i Unia Oświęcim. Tytułu bronić bedzie GKS Tychy. Comarch Cracovia grała we wtorek sparingowy mecz z Polonią Bytom. "Pasy" wygrały 2:1 (1:0, 0:1, 1:0). Oba gole strzelił Filip Drzewiecki. Z kolei nowym obrońca "Szarotek" został 21-letni Fin Eetu Moskunen.
Do nowego sezonu powinni sie też przygotować kibice, albowiem obowiązywać będzie szereg istotnych zmian w przepisach i ich interpretacji przez arbitrów.
PAP/Cracovia.pl/TK