Po bardzo ładnym dla kibicowskiego oka spotkaniu, Cracovia przegrywa po raz drugi w sezonie. Wysokie, dwubramkowe zwycięstwo gospodarzy , tym razem w pełni oddawało to co działo się na boisku. Cracovia walkę nawiązywała jedynie przez pierwsze 45 minut.

Goście do Gdańska zdecydowali się polecieć samolotem, ale wygodna podróż chyba tylko rozleniwiła piłkarzy Cracovii. Pierwszą bardzo groźną okazję bramkową Lechici mieli już bowiem w pierwszej minucie meczu. Po niezrozumieniu obrońców z piłką przed samym Pilarzem znalazł się Paweł Buzała, położył bramkarza i... poślizgnął się. O taryfie ulgowej mowy nie było już jednak siedem minut później. Pietrowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce Wiśniewskiego z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce strzałem z 5 metrów przy krótkim słupku.

Potem do głosu doszła Cracovia, zdecydowanie przejmując posiadanie nad piłką. Blisko bramki było w 22. minucie. Głęboko w pole karne zacentrował Bernhardt, a "szczupakiem" popisał się Dawid Nowak. Piłka słupek minęła o dosłownie kilka centymetrów. Trzy minuty później o pudle nie było już mowy, a na listę strzelców po cudownej akcji wpisał się legitymujący się rosyjskim i niemieckim paszportem Edgar Bernhardt. Pasiak świetnie sklepał do Danielewicza, ten odegrał mu szybko do środka z pierwszej piłki, a zawodnik z podwójnym obywatelstwem nie pozostawił szans Bąkowi, uderzając potężnie prawą nogą w dolny róg bramki.

Fatalnie dla Cracovii rozpoczęła się druga połowa. Już w 47 minucie, po indywidualnym błędzie Sławomira Szeligi piłkę tuż przed polem karnym przejęli Lechici. Na bramkę pobiegł niepilnowany już Wiśniewski i pewnym strzałem pokonał Krzysztofa Pilarza. Kolejna bramka powinna paść 6 minut później. Broniący Pasy przed wyższą porażką Pilarz fenomenalnie, instynktownie obronił strzał z pierwszej piłki Grzelczaka. Tego ostatniego po chwili przed kolejnym groźnym strzałem ofiarnym wślizgiem zatrzymał Kosanović.

Wizerunku Cracovii nie zmieniły zmiany przeprowadzone przez trenera Stawowego. Dotychczasowy super-rezerwowy Saidi Ntibazonkiza przez 35 minut był albo niewidoczny, albo popełniał fatalne błędy w indywidualnej walce z gospodarzami.Wiele do gry nie wnieśli także Bojlević i Budziński. Odmienny efekt zmiany przyniosły gospodarzom. W 74. minucie na boisku pojawił sie Matsui i już 6 minut później rozprowadził znakomitą akcję Lechii. Japończyk genialnie podał do Pietrowskiego, jednak ten w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońcę Pasów. Po chwili kolejną znakomitą akcję mieli biało-zieloni. Buzała wycofał piłkę do Pietrowskiego, ale ten uderzył wysoko ponad bramką.

W 84. minucie rezultat meczu ustaliłł w końcu Buzała,a bramka ta była ozdobą całego widowiska na PGE Arenie. P iętka Buzały do Matsuiego, ten zmylił Kosanovicia i pokazał, że technicznie gorszy nie jest i również piętką odegrał do niekrytego już napastnika. Buzała mając przed sobą tylko Pilarza uderzył z 8 metrów nie do obrony w samo okienko bramki.Do końca wynik nie uległ już zmianie, choć trzeba jasno powiedzieć, ze to gospodarze byli bliżsi strzelenia kolejnych goli.

Po czterech kolejkach Cracovia ma nadal na koncie 4 punkty. Teraz Pasy czeka dwutygodniowa przerwa,a tuż po niej arcytrudny pojedynek. Na stadion przy Kałuży przyjedzie zespół ze stolicy .

Lechia Gdańsk 3 - 1 CRACOVIA
'8 Pietrowski (1-0)
'25 Bernhardt (1-1)
'47 Wiśniewski (2-1)
'84 Buzała (3-1)

Skład Lechii: Pilarz, Kuś, Żytko, Kosanović-żk, Marciniak, Szeliga('69 Dudziński), Danielewicz, Straus('81 Bojlević), Bernhardt, Steblecki('55 Ntibazonkiza), Nowak

Skład Cracovii: Bąk('46 Małkowski), Deleu, Bieniuk, Madera, Pazio, Frankowski, Dawidowicz-żk, Pietrowski, Wiśniewski('74 Matsui), Grzelczak, Buzała('85 Tuszyński)

'90+4 Koniec meczu. Cracovia przegrywa po raz drugi w tym sezonie

'90+1 Pasy już chyba nie wierzą. Jeśli ktoś tu zdobędzie bramkę, to pewnie będa to gospodarze, którzy raz po raz niepokoją Pilarza

'90 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty

'88 Pietrowski strzela z pierwszej piłki z linii pola karnego- broni z największym trudem Pilarz!

'85 Ostatnia zmiana w zespole Lechii. Boisko opuszcza strzelec bramki Buzała. Wchodzi Patryk Tuszyński

'84 GOL! Chyba jest już po meczu! Fenomenalna akcja gospodarzy. Piętka Buzały do Matsuiego, ten zmylił Kosanovicia i pokazał, że technicznie gorszy nie jest i również piętką odegrał do niekrytego już napastnika. Ten mając przed sobą tylko Pilarza uderzył z 8 metrów nie do obrony w samo okienko bramki!

'81 Ostatnia zmiana w zespole Pasów- z boiska schodzi bezproduktywny Straus, wchodzi najlepszy strzelec Cracovii w poprzednim sezonie- "Władek" Bojlević

'80 Uff! Bardzo dobre podanie Matsui do Pietrowskiego, jednak ten w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońcę Pasów! Po chwili k olejna znakomita akcja biało-zielonych! Lechiści wycofali piłkę do Pietrowskiego, jednak ten uderzył wysoko ponad bramką.

'79 Dłuższy czas Cracovia utrzymywała się przy piłce na linii pola karnego. Nieporozumienie Ntibazonkizy i Bernhardta wykorzystał jednak Grzelcza i zamknął Pasom drogę do bramki

'77 Pazio ładnie ograł Ntibazonkizę i popędził lewym skrzydłem. Efektownie powstrzymał go jednak Kosanović. Zły zawodnik Lechii brzydko jeszcze sfaulował młodego Serba

'74 Na boisko wchodzi gwiazda zespołu Lechii-Matsui. Schodzi Wiśniewski

'73 Nie wiadomo co miał na myśli Słoweniec Rok Straus. Zawodnik idąc środkiem, mając kolegów na skrzydłach, wybił piłke daleko po ziemi do przodu.

'70 Dawidowicz od tyłu zahaczył Bernhardta. Najbardziej w tej akcji ucierpiał jednak Dawidowski, powalony, przez upadającego na ziemię zawodnika Pasów

'66 Ależ akcja Lechii! Krótkie, dokładne podania i piłka trafiła na lewą stronę do niepilnowanego Grzelczaka. Zawodnika gospodarzy w ostatnim momencie przed strzałem powstrzymał Kosanović!

'63 Ładne rozegranie Cracovii na prawe skrzydło, tam był Kuś, ale były reprezentant Polski pokazuje, że do najlepszych w kraju dziś już nie należy

'60 Zupełnie nieudane dośrodkowanie Kosanovicia z wolnego z prawej strony. Tak grając Cracovia raczej punktów z Gdańska nie przywiezie

'56 Pierwsza akcja Ntibazonkizy , który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od Bieniuka i Pasiak zarobił dla swojego klubu chociaż rzut rożny.

'54 Pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuści Steblecki, zmienia go Saidi Ntibazonkiza. Czy super-rezerwowy z Burundi odmieni oblicze Pasów?

'53 Powinno być 3-1! Pilarz broni instynktownie strzał Grzelczaka z 4 metrów!!! Po chwili w kolejnej akcji bramce zagroził jeszcze Deleu, który minął trzech obrońców i uderzył zza pola karnego tuż obok słupka

'51 Pierwsza po przerwie i pierwsza dla gości żółta kartka. Ukarany Milos Kosanović

'50 Cracovia straciła głupiego gola, ale lekcji z tego nie wyniosła i nadal buduje ataki od własnej bramki, bardzo ryzykowanie podając tuż przed polem karnym

'47 GOL!!! Fatalny błąd Sławomira Szeligi, który zaczął bawić się piłką przed polem karnym. Do futbolówki dopadł Wiśniewski i pewnym, mocnym strzałem nie dał szans Pilarzowi

'46 Zaczyna się druga połowa meczu. Cracovia na razie bez zmian

19:00 Szykuje nam się zmiana w bramce Lechii. Bąka od początku drugiej połowy zastąpi Małkowski

'45+1 Grzelczak w końcówce miał jeszcze szanse po strzale z ostrego kąta, ale dobrze bronił Pilarz

'45 Sędzia dolicza jeszcze 60 sekund

'43 Paweł Dawidowicz jako pierwszy zobaczył żółtą kartkę w tym meczu. Zawodnik brzydko powalił Szeligę, który nadal nie podnosi się z boiska

'40 Deleu kopnął jednak co najmniej metr nad bramką

'38 Straus powalił tuż przed polem karnym jednego z zawodników gości i będzie niebezpieczna okazja z 25. metrów na strzał z wolnego

'35 Było groźnie pod bramką Cracovii! Na prawą stronę podał Frankowski do Pietrowskiego, jednak ten popisał się nieudanym odegraniem piłki.

'32 Wyjątkowo nerwowy jest dziś Deleu. Po zwyczajnym starciu bark w bark z Bernhardtem przy linii bocznej, piłkarz Lechii bardzo agresywnie wyskoczył na Pasiaka. Zdezorientowany zawodnik z Kirgistanu na wszelki wypadek przeprosił obrońce gdańszczan

'29 Niezła akcja Bieniuka i próba prostopadłego dośrodkowania do Grzelczaka. Strzelca bramki w meczu z Barceloną uprzedził Pilarz

'25 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Edgar Bernhardt świetnie sklepał do Danielewicza, ten odegrał mu szybko do środka z pierwszej piłki, a zawodnik z podwójnym obywatelstwem nie pozostawił szans Bąkowi, uderzając potężnie prawą nogą w dolny róg bramki. Akcja-wizytówka Cracovii i mamy remis!

'22 Nowak!!! Zabrakło dosłownie kilku centymetrów po uderzeniu napastnika takim piłkarskim "szczupakiem". Świetna wrzutka z prawej strony w wykonaniu Bernhardta

'20 Środkiem atakował Steblecki, który chyba jako jedyny w zespole nie gra w poprzek jak w rugby, tylko stara się iść do przodu. Osamotniony traci futbolówkę po raz kolejny

'18 Ładnie po całej szerokości boiska przesuwała się całym zespołem Cracovia. Krakowski zespół technicznie imponuje, ale brakuje tego ostatniego podania.

'14 Niezłe, płaskie dośrodkowanie zdobywcy jedynej bramki i Buzała był bliski oszukania Żytki i umieszczenia futbolówki w siatce

'11 Cracovia miała szansę na szybką odpowiedź. Prawym skrzydłem z piłką daleko uciekł Kuś, ale przy dośrodkowaniu zamiast patrzeć przed siebie, obserwował własne nogi. Skończyło się tak niecelnym dośrodkowaniem, że szkoda o nim pisać.

'8 GOL!!! Pietrowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym po wrzutce Wiśniewskiego z rzutu wolnego i umieścił piłkę w siatce strzałem z 5 metrów przy krótkim słupku

'4 Środkiem rozpędzął się Steblecki, ale będąc już na 20. metrze wpadł w gąszcz gdańskich nóg, a że wielkim wirtuozem nie jest, piłkę błyskawicznie stracił

'3 Po pierwszych dwóch nerwowych minutach Cracovia uspokoiła odrobinę grę, ale nadal nie może wyjść z własnej połowy

'1 Uff! Cud i nieskuteczność Buzały uratowały Pasy od bramki już w pierwszej minucie meczu! Napastnik minął juz bramkarza i nie trafił do niemal pustej bramki!

'1 Pierwszy gwizdek sędziego już za nami

17:53 Do Gdańska przybyła spora grupa kibiców Cracovii, wspierana także przez zaprzyjaźnionych kibiców Arki Gdynia. Oj będzie gorąco nie tylko na boisku!

17:51 Arbitrem spotkania będzie "wypożyczony" z japońskiej federacji piłkarskiej Yudai Yamamoto.

17:41 Na ławce rezerwowych Cracovii zasiądą: Matko Perdjic, Vladimir Boljević, Saidi Ntibazonkiza, Marcin Budziński, Bartosz Żurek, Bartłomiej Dudzic, Damian Dąbrowski.

17:33 W zakończonym niedawno innym spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy, po jednostronnym, słabym widowisku Górnik zasłużenie wygrał w Łodzi z Widzewem aż 3:0.

17:30 Niespodzianka w składzie Lechii. Na ławce usiądzie dziś największa gwiazda zespołu, ściągnięty w obecnym okienku transferowym Daisuke Matsui. Japończyk nie popisał się w ostatnim spotkaniu przeciwko Jagiellonii (2:1 dla gdańszczan)

17:25 Dwa lata temu, na otwarcie stadionu w Gdańsku, Lechia zmierzyła się właśnie z Cracovią. Wówczas na stadion przybyło aż 34 tysiące osób. Na razie jednak na obiekcie więcej jest wolnych miejsc.

17:22 W spotkaniu w Gdańsku w pierwszym składzie nie ma jeszcze Marka Wasiluka, który w tym tygodniu wrócił do Cracovii z wrocławskiego Śląska.