Po bardzo dobrej w wykonaniu obu zespołów pierwszej połowie, w której Cracovia jako pierwsza zdobyła bramkę, w drugiej po fatalnych błędach obrony Pasy straciły dwie bramki i przegrały mecz na szczycie. Wszystko zaczęło się od dominacji zespołu z Krakowa, Ataki podopiecznych trenera Stawowego skutecznie neutralizowali jednak obrońcy Zawiszy lub dobrze bronił był golkiper zespołu z ul. Kałuży-Wojciech Kaczmarek. Na efekty dobrej gry Cracovii długo nie trzeba było czekać. Już 17. minucie prowadzenie dał jej Nykiel, zamykając indywidualną akcję Bernhardta.

W odpowiedzi z prawego skrzydła po świetnym podaniu od Abbotta strzelał z 6. metrów Ziajka, a w ostatnim momencie zblokował go Krzysztof Nykiel. W kolejnej próbie bydgoszczanie już się nie pomylili. Ziajka idealnie wyłożył Drygasowi piłkę na 20. metrze , a ten potężnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Pilarza.

Po wyrównującej bramce doszło już do otwartej wymiany ognia. Przez ostatni kwadrans pierwszej połowy obie drużyny były bliskie zdobycia przynajmniej kilku bramek, ale albo znakomicie bronili bramkarze, albo jak w 35. minucie po strzale Danielewicza Zawiszę ratował słupek. Ostatecznie jednak do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy zwiastował zwolnienie nieprawdopodobnego tempa gry. Aż do 69. minuty żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnej okazji na zdobycie prowadzenia. Dopiero wówczas po ziemi z rożnego w pole karne Cracovii podał Wójcicki, sprytnie przeskoczył piłkę absorbujący obrońców Petrasz i bez problemu dopadł do niej Abbott. Brytyjczyk uderzył z bliska obok bezradnego Pilarza.

Mimo typowego już dla trenera Stawowego szybkiego wykorzystania wszystkich zmian, żaden z nowych zawodników nie zmienił słabego oblicza Pasów w drugiej połowie. Gra krakowian jeszcze się pogorszyła. W końcówce dwukrotnie fatalnie, pod nogi rywala piłkę wybijał Kosanović. Za pierwszym razem wychodzącego sam na sam Mąkę uprzedził Krzysztof Pilarz, ale w doliczonym czasie gry był już bezradny. Bramkarz Cracovii spóźnił się minimalnie z interwencją i zahaczył napastnika Zawiszy. Karnego na bramkę w 94. minucie zamienił Gevorgyan.

Po środowej porażce Cracovia spadła na trzecie miejsce w tabeli, oddając gospodarzom premiowaną awansem pozycję wicelidera. Już w niedzielę krakowian czeka kolejny ligowy hit. O 12:30 Pasy na własnym stadionie podejmą liderujące "Słoniki " z Niecieczy.

Zawisza Bydgoszcz 3 - 1 CRACOVIA
'17 Nykiel (0-1)
'31 Drygas (1-1)
'69 Abbott(2-1)
'90 Gevorgyan (3-1)

Skład Zawiszy: Kaczmarek, Abbott('82 Leśniewski), Ciechanowski-żk, Drygas-żk, Masłowski, Nawotczyński, Petrasz, Skrzyński, Strąk, Wójcicki('86 Mąka)''90+3 Będzie jeszcze karny dla Zawiszs, Ziajka('63 Gevorgyan)

Skład Cracovii: Pilarz, Nykiel, Kosanović, Żytko, Marciniak-żk, Danielewicz, Szeliga('59 Dąbrowski), Budziński, Bojlević, Zejdler('80 Zieliński), Bernhardt('62 Steblecki)

'90+5 Koniec meczu!

'90+5 GOL!!! Pewnie z rzutu karnego Pilarza pokonuje Gevoryan!

'90+4 Karny dla Zawiszy! Znów fatalne zachowanie Kosanovicia

'90+2 Zieliński wrzucił piłke do dobrze wychodzącego Bojlevicia. Dośrodkowanie było jednak zdecydowanie zbyt głębokie i bez problemu wyłapał je Kaczmarek.

'90 Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty nadziei dla Cracovii

'88 Ależ fatalny błąd Kosanovicia! Serb wybił piłkę prosto pod nogi Masłowskiego. ten podał do wychodzącego sam na sam Leśniewskiego. Znów bardzo dobrze interweniuje Pilarz!

'86 Po zamieszaniu w polu karnym, piłke wybił przed siebie Skrzyński. na 40. metrze dopadł do niej Dąbrowski i bez większego namysłu uderzył. Po efekcie widać, ze może warto było jednak chwilę się zastanowić.

'84 Marciniak z lewej strony minął świetnym zwodem dwóch rywali i jakimś cudem zdołał jeszcze dośrodkować. Niestety, nikt z zawodników walczącej o choćby punkt Cracovii nie pofatygował się w pole karne.

'82 Boisko opuszcza strzelec bramki, która dała bydgoszczanom prowadzenie. Za Abbotta Rafał Leśniewski.

'80 Zagranie na krótki słupek z rzutu rożnego i bliski oddania strzały głowa był Nykiel. W międzyczasie Cracovia przeprowadza ostatnią zmianę. Za Zejdlera wchodzi Zieliński

'78 Coraz śmielej poczynia sobie Zawisza, która jest obecnie wirtualnym wiceliderem tabeli. Gospodarze są zdecydowanie bliżej zdobycia bramki

'75 Kolejna okazja Zawiszy. Tym razem bliski zdobycia bramki był Wójcicki! Strzelec z bliska minimalnie chybił!

'69 GOL!!! Cracovia już przegrywa, po fenomenalnie rozegranym przez Zawiszę rzucie rożnym . Po ziemi ze stałego fragmentu podał w pole karne Wójcicki, sprytnie przeskoczył piłkę absorbujący obrońców Petrasz i bez problemu dopadł do niej Abbott. Brytyjczyk uderzył z bliska obok bezradnego Pilarza.

'67 Groźny strzał z woleja zaliczył Gevorgyan, który dosłownie kilka sekund wcześniej zameldował się na murawie.

'65 Znów rzut wolny, tym razem jednak z około 40, metrów .Inny też był wykonawca i...efekt. Po potężnym strzale Kosanovicia znokautowany został Drygas

'63 Strzał Bojlevicia z wolnego z około 25 metrów od bramki bardzo, bardzo niecelny

'61 Druga zmiana w zespole Pasów. I trzeba przyznać, że bardzo niezrozumiała, nawet dla samego zawodnika. Schodzi Bernhardt, wchodzi Steblecki. Kirgijczyk grał naprawdę dobry mecz

'59 Pierwsza zmiana w Cracovii - Dąbrowski w miejsce Szeligi

'57 Wrzutka Skrzyńskiego w pole karne- przyjmuje niedokładnie na 10. metrze Masłowski i piłkę w groźnej sytuacji wybija daleko Żytko

'53 Składna akcja Drygasa rozbita na 16. metrze przez Kosanovicia. Gdyby zawodnik Zawiszy lepiej podał do Ziajki, mogło by być bardzo groźnie.

'51 Dynamiczna akcja Masłowksiego zakończona została płaskim, bardzo niecelnym strzałem na bramkę Pilarza

'48 Ładne zachowanie Marciniaka. W walce przy linii końcowej z Wójcickim piłka opuściła boisko. Obrońca Cracovii mimo odmiennej decyzji sędziego przyznał sie, ze jako ostatni dotknął futbolówkę

'47 Wspaniale prawym skrzydłem urwał sie krakowianom Petrasz, którego zatrzymała dopiero bardzo brzydka "kosa" Zejdlera.

'46 Wracamy do Bydgoszczy. Od środka Zawisza

18:52 W zakończonych chwilę temu meczach do największej niespodzianki doszło w Bytomiu, gdzie Polonia pokonała 3-1 rewelację rundy Dolcan Ząbki. Zwyciężyła także Termalica i Kolejarz Stróże. Więcej Małopolska piłka ligowa

'45 Koniec I połowy niesamowitego meczu w Bydgoszczy

' 43 Bernhard wyminął dwóch rywali przed polem karnym, ściął do środka i...uderzył wysoko, wysoko nad bramką.

'39 Nieprawdopodobne rzeczy dzieją się w Bydgoszczy! Akcja przenosi się z jednej połowy na drugą. Najpierw uderzał z narożnika pola karnego Ziajka i Pilarz z najwyższym trudem, z pomocą słupka złapał piłkę. W kontrze "sam na sam" z Kaczmarkiem znalazł się Danielewicz. Górą jednak golkiper Zawiszy!

'37 Co za mecz! Teraz akcja z drugiej strony. Skrzyński uderzył bardzo mocno z dystansu, piłka leciała w kierunku okienka bramki Pasów. Nieprawdopodobną paradą popisał sie jednak Pilarz!

'35 Ajj! Słupek Cracovii. To była akcja-kopia tej po której padła bramka. Z tą różnica jednak, że Danielewicz obił tylko element metalowy bramki

'31 GOL! Ziajka idealnie wyłożył Drygasowi piłkę na 20. metrze , a ten potężnym strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Pilarza! Hit I ligi zaczyna nam się na nowo!

'30 Bernhardt zabrał piłkę rywalowi, uderzył zza pola karnego, a futbolówka po rykoszecie minęła o milimetry bramkę Kaczmarka!

'26 Ależ groźnie w polu karnym Cracovii! Z prawego skrzydła po świetnym podaniu od Abbotta strzelał z 6. metrów Ziajka- w ostatnim momencie zblokował to najlepszy dziś zawodnik Cracovii- Krzysztof Nykiel. Ziajka zgłasza jeszcze sędziemu Siejewiczowi, że defensor Cracovii dotknął piłki ręką. Jeśli nawet, była ona przy ciele.

'22 Bojlević przymierzył potężnie z dystansu, ale został zablokowany

'20 Zejdler posłał bardzo dobrą , prostopadłą piłke w kierunku wychodzącego Vladimira Bojlevicia. Czarnogórca powstrzymał jednak Drygas

'17 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!Nykiel wykończył indywidualną akcję prawym skrzydłem Bernhardta, który minął bydgoszczanina mimo, że walka toczyła się już w parterze! Cracovia na prowadzeniu w arcyważnym meczu z Zawiszą

'15 W starciu z którymś z rywali ucierpiał Vladimir Bojlević, który trzyma się za rękę.Wygląda na to, że zaraz wróci jednak do gry

'11 Petrasz dośrodkował, czy raczej uderzył z rzutu rożnego! Piłka zmierzała idealnie pod poprzeczkę, jednak Pilarz nie dał się zaskoczyć!

'10 Zablokowany strzał Abbotta w polu karnym i będzie pierwszy rzut rożny dla bydgoszczan. Niedawny mecz z Okocimskim pokazał, że gospodarze są w tym elemencie bardzo mocni.

'7 Z bardzo daleka zdecydował się uderzał Bojlević. Być może chciał w ten sposób sprawdzic bramkarza, z którym jeszcze rok temu miał okazję grać w jednym klubie.

'5 Wójcicki przyjął fatalnie wybitą przez Żytkę piłkę i podał do Masłowskiego. Na szczęście dla Pasów zawodnik Zawiszy uderzył metr nad bramką !

'3 Bojlević założył Nowotczyńskiemu bardzo wysoki pressing i obrońca Zawiszy zmuszony był do podania w kierunku golkipera

'2 Lewą flanka w sprinterskich stylu próbował uciekać bydgoszczanom Marciniak. W narożniku boiska dośrodkował jednak niecelnie.

'1 Gramy!

18:00 Zawodnicy są już na boisku. Nie tylko na trybunach panuje iście ekstraklasowa atmosfera, ale także na murawie. Obie drużyny wyprowadził znany z najwyższej klasy rozgrywkowej sędzia Hubert Siejewicz.

17:55 W Bydgoszczy właśnie kończy się rozgrzewka i zawodnicy schodzą na ostatnie słowo do szatni.

17:40 Co ciekawe, kręgosłup drużyny od niedawna prowadzonej przez Ryszarda tarasiewicza, stanowią byli zawodnicy... Cracovii. Od pierwszej minuty w czarno-granatowych strojach zobaczymy ubiegłosezonowych Pasiaków- Wojciecha Kaczmarka i Łukasza Nowotczyńskiego. Wystąpi także Łukasz Skrzyński, który w klubie z ul Kałuży spędził prawie 7 lat i wystąpił w 151 spotkaniach od III ligi do Ekstraklasy.

17:30 To będzie wyjątkowo ważny mecz dla pretendującej do awansu Cracovii. Zwycięzca dzisiejszego spotkania stanie na przysłowiowej prostej do Ekstraklasy i dołączy tym samym do biegnącej już nią Termaliki. "Słoniki", które zaczęły swój mecz o 17, na razie bezbramkowo remisują z Wartą Poznań.