Dziś Polski Związek Piłki Nożnej wybierze swojego prezesa. Wyboru dokona 118 działaczy z całego kraju podczas walnego Zjazdu Delegatów Związku. Kandydatami na szefa PZPN są: obecny prezes Zbigniew Boniek oraz biznesmen i były właściciel Polonii Warszawa, Józef Wojciechowski. Jak zagłosują przedstawiciele Małopolskiego Okręgowego Związku Pilki Nożnej?
Dawny oponent Bońka - prezes Małopolskiego ZPN, Ryszard Niemiec, który na pierwszym zjeździe sprawozdawczym za kadencji "Zibiego", kiedy przybysz z Rzymu zamierzał zmienić związkowy statut, wypowiedział znamienne "Cesarz w piłce był tylko jeden", dzisiaj widzi już dwóch cesarzy. Kłania się Franzowi "Kaiserowi" Beckenbauerowi, alei temu łódzko - rzymskiemu "cesarzowi" Bońkowi.
Ryszard Niemiec wspiera dziś byłego znakomitego piłkarza, podobnie jak wiceprezes PZPN - Marek Koźmiński, a współpraca owocuje między innymi tym, iż Kraków otrzymał od władz PZPN możliwość zorganizowania w 2017 roku trzech meczów mistrzostw Europy U-21, co zresztą wiąże się dotacjami piłkarskiej centrali dla Małopolskiego ZPN. Zdaniem delegatów z naszego regionu, Boniek dzisiaj "nie ma z kim przegrać", ale dynamicznie zabiegający o głosy Józef Wojciechowski, mający poparcie na przykład na Śląsku, czy Podkarpaciu, nie stoi wcale na straconej pozycji.
Oprócz prezesa, delegaci wyłonią dziś też 5 wiceprezesów oraz 12 członków zarządu PZPN.
GB/RK