Małopolska
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 6 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 4 do 74 lat, z Krakowa (4 osoby), Nowego Sącza (3 osoby), powiatu wielickiego (2 osoby), bocheńskiego (2 osoby), brzeskiego (1 osoba), myślenickiego (1 osoba) i suskiego (2 osoby). Aktualnie 5 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 749 osób.
Jednocześnie kolejne trzy osoby z naszego województwa. To młoda kobieta z Krakowa, która przebywała w izolacji, starszy mężczyzna z Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie oraz starszy mężczyzna z powiatu suskiego, który przebywał w izolacji.
Cały kraj
Liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła w czwartek rano do 10 346 po wykryciu 177 nowych przypadków. Umarło 9 kolejnych osób. Łącznie, od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia, zmarło w Polsce 435 osób – wynika z najnowszego zestawienia Ministerstwa Zdrowia.
"Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem" - podało w czwartek rano w komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Zmarli to 64-letnia kobieta w Raciborzu, 79-letni mężczyzna w Tychach, 72-letni i 73-letni mężczyźni w Starachowicach, 61-letnia kobieta w Tomaszowie Mazowieckim, 90-letnia kobieta i 94-letni mężczyzna w Kleszczowie oraz 87-letnia i 86-letnia kobieta w Poznaniu. Według ministerstwa wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące.
Resort podał jednocześnie, że nowe przypadki choroby wykryto w województwach: wielkopolskim (65), dolnośląskim (29), śląskim (21), małopolskim (15), zachodniopomorskim (14), pomorskim (12), kujawsko-pomorskim (8), opolskim (6), lubelskim (4), podlaskim (2) i świętokrzyskim (1).
Według ostatnich danych ministerstwa wyzdrowiało dotąd 1740 osób.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
(PAP/RK/ko)