Chodziło między innymi o wyrządzenie spółce szkody majątkowej o wartości 800 tys. zł. Miał to być wynik niezgodnego z procedurami unieważnienia przetargu na budowę lokali przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu.
Śledczy w działaniach byłych władz STBS nie dopatrzyli się znamion przestępstwa. Na tę decyzję przysługuje zażalenie do sądu w Nowym Sączu.
Wcześniej prokuratura w Nowym Targu umorzyła śledztwo w sprawie nieistniejącej już spółki Sądecka Infrastruktura Miejska.
Śledczy zajęli się sprawą, podobnie jak w przypadku STBS, po zgłoszeniu, które było wynikiem audytu zleconego przez ratusz. W przypadku SIM pełnomocnik sądeckiego ratusza złożył zażalenie na decyzję śledczych. Sąd w Nowym Sączu rozpatrzył ją pozytywnie. Sprawa wróciła do nowotarskiej prokuratury.
(Joanna Porębska/jp)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.