Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Seniorka oszukana metodą „na policjanta” straciła ponad 13 tysięcy złotych

Limanowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które wyłudziły od starszej kobiety ponad 13 tys. zł metodą „na policjanta ”. Młody mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

fot: K. Surówka

Kilka dni temu policjanci z Limanowej zostali powiadomieni o oszustwie metodą na tzw. „policjanta”. Do 90-letniej kobiety pod numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który poinformował, że jej syn spowodował wypadek drogowy. „Policjant” zasugerował starszej pani, żeby wpłaciła pieniądze, bo inaczej jej syn pójdzie do więzienia. Kobieta oświadczyła, że nie posiada żądanej sumy, ale przekaże wszystkie pieniądze, jakie posiada. Po krótkim czasie przed jej drzwiami pojawił się kurier, któremu seniorka przekazała ponad 13 tysięcy złotych, myśląc, że pomaga synowi.

W toku intensywnych czynności limanowscy policjanci ustalili 30-letniego mężczyznę - mieszkańca Krakowa - który stał za tym oszustwem. Nie było go pod adresem zamieszkania i policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Ten, zdając sobie sprawę, że się nie ukryje, sam zgłosił się na policję i został zatrzymany. Okazało się również, że pomagała mu 23-letnia kobieta z terenu Myślenic, która również została zatrzymana.   

Śledczy przedstawili 30-letniemu mężczyźnie zarzut oszustwa, a 23-latce zarzut pomocnictwa przy tym przestępstwie. Sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące, a wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze z Limanowej nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za to przestępstwo może grozić kara do 8 lat więzienia.

Policjanci kolejny raz ostrzegają przed oszustami. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!

Autor:
Materiały prasowe

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię