Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Są zarzuty dla 39-latka, który strzelał do harcerzy w Gródku nad Dunajcem

Za usiłowanie zabójstwa odpowie mężczyzna, który w styczniu ubiegłego roku postrzelił jednego z harcerzy przebywających na obozie w Gródku nad Dunajcem. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

fot: Marek Lasyk

39-latek odpowie też za narażenie pozostałych 11 uczestników obozu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna, strzelając z broni palnej bocznego zapłonu, trafił 11-latka w szyję.

- Nie była to duża rana, ale mogło się skończyć tragicznie. Było bardzo blisko kręgosłupa i ważnych arterii prowadzących do mózgu. Niewiele brakowało do skutku śmiertelnego. Ten mężczyzna trzy dni po zdarzeniu zgłosił się na policję i przyznał się do tego, że strzelał. Przyznał się, że nie strzelał z broni palnej, ale pneumatycznej. To nie było prawdą - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, prokurator Leszek Karp.

Prokuratura nie ustaliła motywu działania oskarżonego. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.
Posłuchaj co mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, prokurator Leszek Karp
Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię