Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jan Stach i jego dzieło opisane w książce

  • Nowy Sącz
  • date_range Piątek, 2012.12.28 15:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:54 )
Historia budowniczego jednego z największych na świecie kamiennych mostów doczekała się literackiej opowieści. Dzieło swojego sąsiada, który nosząc własnoręcznie kamienie zbudował most nad jarem w Znamirowicach opisał Jacek Turek.

Wakacje 2012 - Osobliwe miejsce: Most Stacha

Książka "Jan Stach. Twórca największego mostu na świecie" już wkrótce będzie dostępna w salonach EMPiK w całym kraju.

- Dla wielu osób Jan Stach był wzorem determinacji i pracowitości dlatego nie powinien zostać zapomniany – mówi Jacek Turek o swoim sąsiedzie, którego pracy przyglądał się od lat. Tym, co jeszcze bardziej niż książka będzie przypominać Jana Stach jest ułożony z kamieni most.

Sama budowa polegająca na przynoszeniu po jednym lub po kilka kamienic trwała 3 lata. Potem kilkanaście lat zajęło jego umacnianie i wykańczanie. W efekcie powstała budowla, która ma 16 metrów wysokości jest długa na 12 metrów i szeroka na 6 metrów.

Jan Stach zmarł w grudniu 2011 r. Napisana przez Jacka Turka Książka opowiada nie tylko samej budowie mostu. Jest też próbą opisu człowieka, który żyjąc zwyczajnie wśród innych zostawił po sobie niezwykły ślad.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię