Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

  • Debaty
  • date_range Poniedziałek, 2021.01.25 11:01 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Globalny biznes - globalny problem, a może szansa dla Krakowa? Czy pandemia rozda nowe karty w sektorze, który był jednym z napędów miasta w ostatniej dekadzie? Zapraszamy na debatę Miasta Kraków i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

fot: materiały prasowe

Debata: Międzynarodowy biznes w Krakowie. Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?

W branży usług dla biznesu w Krakowie pracuje ok. 80 tys. osób. Dziś pewnie duża część - zdalnie. Przez lata ich praca przeszła kompetencyjną ewolucję - od prostych call center i usług księgowych do wyspecjalizowanych procesów prawnych czy IT, czyli Knowledge Intensive Business Services – KIBS.

Rozwój tego sektora i coraz lepsze zarobki napędzały inne branże - nieruchomości, gastronomię, wszelkie „przemysły wolnego czasu i spotkań”. Całość napędzała miasto i region. Wystarczy wspomnieć, że w ostatnich pięciu latach w Krakowie deweloperzy podwoili powierzchnię biur,
a 8400 wydarzeń biznesowych zrealizowanych pod Wawelem przyciągnęło 1,2 mln osób.

W grudniu ubiegłego roku w rankingu Tholons Services Globalization CITY INDEX 2019 Kraków znalazł się na 11. pozycji jako najlepsza lokalizacja dla inwestycji typu BPO/SSC
w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jaka jest więc przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu? Czy pandemia, która „zamknęła” pracowników w domowych biurach, zmieni też gospodarkę regionu i zachwieje jednym z filarów wzrostu jego stolicy?

A może to szansa, bo pandemia doświadcza podobnie wszystkich globalnych graczy, wszystkie miasta i państwa. Wygrają te, które będą potrafiły kryzys wykorzystać, wzmacniając innowacyjność, budując relacje nauka-biznes, społeczeństwo obywatelskie, stawiając na ekologię.

UEK razem z Władzami Miasta i Województwa zapraszają na debatę o globalnych firmach w mieście i regionie. - Jako Uniwersytet Ekonomiczny badamy zarówno mechanizmy funkcjonowania m.in. samorządów podczas pandemii i po niej, jak również blisko współpracujemy z nimi oraz
z biznesem, czy sektorem BPO. Zmiany dotkną wszystkich, ale jeśli się do nich przygotujemy, będziemy architektami nowej gospodarki, która może być zdrowsza od tej sprzed pandemii - zaznacza prof. Stanisław Mazur, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

Uczestnikami debaty będą:

- prof. Stanisław Mazur - Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

- Jerzy Muzyk - Zastępca Prezydenta Krakowa

- Wojciech Cichoń, Vice President, Head of the European Business Services Delivery Centers, Capgemini

- Paweł Hajduk - Head of Centre, AMS - Alexander Mann Solutions

 

Wprowadzenie do debaty wygłosi prof. Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, a rozmowę poprowadzi red. Magdalena Kursa z “Gazety Wyborczej”.

 

Transmisja spotkania będzie dostępna na stronie internetowej: www.uek.krakow.pl oraz www.krakow.pl

Termin: 26 I 2021, godz. 16.30

 

Spotkanie „Jaka jest przyszłość europejskiej stolicy nowoczesnych usług dla biznesu?” to trzecia z cyklu debat „Przemyśleć Kraków i Małopolskę” inicjowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a prowadzonego we współpracy z władzami samorządowymi Krakowa i Małopolski, krakowskimi uczelniami, biznesem oraz organizacjami obywatelskimi. Zamiarem jego pomysłodawców jest stworzenie przestrzeni otwartej dla twórczej debaty nad sprawami ważnymi dla mieszkańców i poszukiwanie wartościowych rozwiązań stanowiących podstawę dla społeczno-ekonomicznego rozwoju miasta i regionu. Moment jest szczególny, bo wymaga wypracowania rozwiązań nowych - z uwzględnieniem szybko zmieniającego się otoczenia, ale przy wykorzystaniu potencjału Krakowa i Małopolski.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię