Do tej pory na osiedlu Pileckiego obowiązywała strefa ograniczonego postoju. W praktyce osiedlowe miejsca parkingowe w dużej mierze zajmowali turyści przyjeżdżający do Muzeum Auschwitz. Mieszkańcy i radni osiedla Zasole, w skład którego wchodzi osiedle Pileckiego, od dawna walczyli o tę zmianę. Zakaz nie będzie utrudniał funkcjonowania samym mieszkańcom.
- A
- A
- A
Zakaz ruchu na os. Pileckiego w Oświęcimiu. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą
Od kilku dni na terenie osiedla Pileckiego w Oświęcimiu obowiązuje zakaz ruchu. Odkąd w czerwcu minionego roku przeniesiono wejście do Muzeum Auschwitz z ulicy Leszczyńskiej na ulicę Więźniów Oświęcimia, mieszkańcy osiedla Pileckiego borykali się z nadmiernym ruchem turystów między blokami. Teraz ta sytuacja ma szansę się zmienić.Zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców osiedla Pileckiego służby miejskich oraz wiernych, którzy przyjeżdżają na nabożeństwa do kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Nie będzie też problemów z dojazdem do pawilonów handlowych
- wyjaśnia Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Oświęcimiu.
Wiosną planowane jest rozpoczęcie przebudowy osiedla, na które miasto z dotacji rządowej pozyskało prawie 7,5 mln złotych.
Wprowadzony zakaz ruchu na osiedlu sąsiadującym bezpośrednio z Miejscem Pamięci jest istotny również z punktu widzenia zbliżających się 27 stycznia obchodów Wyzwolenia Obozu Auschwitz.
Komentarze (0)
Zobacz także
Najnowsze
-
09:47
Silne mrozy unieruchomiły promy na Dunajcu w gminie Żabno
-
08:51
„Każdy poseł jest szablą”. Paweł Śliz o jedności Polski 2050 po wyborze nowej szefowej
-
08:00
Tarnów: więzień wziął zakładnika w celi. Jest wyrok
-
06:34
Silny mróz w Małopolsce. Nocą nawet –13 stopni
-
21:05
Zmęczony pracą? To może być wypalenie zawodowe
-
20:24
PŚ w skokach: Prevc znów wygrał w Willingen, Żyła dziewiąty
-
19:32
Jeden z najbardziej charakterystycznych mostów w Krakowie przestał świecić co noc
-
18:46
Sparingi zdane celująco. Teraz czas na egzamin Bruk-Bet Termaliki
-
18:45
Tatry nocą bez turystów! Zakaz wszedł w życie
-
17:46
Zmienna frekwencja pod Tatrami w pierwszych dwóch tygodniach ferii
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1601 z 01.02.2026
-
16:53
Pluszowy kotek bez homologacji? Nietypowa skarga na motorniczego krakowskiego MPK
-
16:22
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna pokrywa lodowa. Służby apelują o rozsądek
-
15:33
KRZYŻ MAGELLANA AZJA BEZ PUDRU (cz. 10)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze