"To chybiony pomysł. Romowie nie potrzebują mediacji. Czasami bywają takie słabości, ale nad tym trzeba panować. Ważne jest to, że sprawcy zostali zatrzymani z obu stron, bez znamion etnicznych. Jak ktoś popełnia przestępstwo, to niech odpowiada za to sam. Nie może za to odpowiadać całe społeczeństwo" - ocenia w rozmowie z Radiem Kraków Roman Kwiatkowski, szef Stowarzyszenia Romów w Polsce.
Przypomnijmy, konflikt w Andrychowie trwa od kilku tygodni. Na początku czerwca romska kobieta została napadnięta na spacerze z dziećmi. W odwecie Romowie pobili w parku grupę Polaków. Policja zatrzymała podejrzanych o te ataki, to zarówno Polacy jaki i Romowie. Ich sprawą zajmuje się prokuratura w Wadowicach.
Zobacz też: Andrychów: są kolejni zatrzymani za napaści na tle etnicznym
(Marek Mędela/ko)
- A
- A
- A
Romowie: "Andrychów potrzebuje spokoju a nie mediacji"
Szef Stowarzyszenia Romów w Polsce, Roman Kwiatkowski, sceptycznie odnióśł się w rozmowie z Radiem Kraków do pomysłu przysłania do miasta mediatora z Warszawy. Przed tygodniem rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że chce namawiać ministra administracji do zwołania pilnych mediacji w Andrychowie.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
09:19
Coraz mniejszy margines błędu Termaliki. Puszcza wraca do gry. TRANSMISJA
-
09:07
Uwaga! Będzie ślisko: IMGW ostrzega przed oblodzeniem w południowej Polsce
-
09:00
Z wystrzałem i przytupem. 54. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej
-
08:22
Igrzyska 2026: 18 reprezentantów Polski ze szkoły mistrzostwa sportowego w Zakopanem
-
07:54
Dlaczego nie słuchamy żyjących kompozytorów? „Statek szaleńców” Bargielskiego
-
07:29
Igrzyska 2026 - w niedzielę medalowe nadzieje biało-czerwonych w snowboardzie
-
07:15
Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek ukarany. W sobotę oplacił mandat
-
21:46
Zmiany w ocenie nauki. Krakowski profesor na czele komisji
-
21:06
Pożar w przychodni lekarskiej w Tarnowie. Nikt nie został ranny
-
20:45
IO 2026 - małopolskie emocje na skoczni
-
20:30
Tragiczny wypadek w Czernichowie. Nie udało się uratować pieszego
-
20:01
Zwrot w sprawie biletu metropolitalnego w Wieliczce
-
19:19
Wypadek na drodze krajowej nr 44. Trasa była zablokowana
-
19:06
Piotr Trybalski - Bunt. O Polkach, które zdobywały Himalaje
-
18:58
Strach przed utratą miejsc parkingowych wygrał? „Zielona Piwna” na razie nie powstanie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze