Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Oświęcim rozpoczyna budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Stare Stawy

  • date_range Środa, 2022.11.23 09:36 ( Edytowany Środa, 2022.11.23 09:44 )
Miasto zdecydowało się na budowę żłobka i przedszkola, chociaż nie otrzymało na nią rządowego wsparcia. Po czterokrotnym odrzuceniu wniosku o dofinansowanie zadania, prezydent Oświęcimia ustawił w mieście nawet specjalne czarne billboardy, na których krytykował decyzję premiera Mateusza Morawieckiego.

wizualizacja

To będzie nowoczesny budynek. Zapewni opiekę 96 dzieciom do trzech lat oraz stu przedszkolakom. Będą osobne wejścia, a także szatnie, kuchnie i jadalnie. W obiekcie będzie plac zabaw oraz ogród. Inwestycja ma kosztować blisko 15 mln złotych.


Miasto podpisało już umowę z wykonawcą, choć nie dostało na budowę rządowego wsparcia. Liczyliśmy nawet na 75 procent dotacji. Uznaliśmy, że jest to ważne zadanie, dzielnica Stare Stawy najbardziej się rozwija, jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, więc podjęliśmy decyzję, że dofinansujemy tę inwestycję ze środków własnych, w perspektywie trzyletniej, posiłkując się kredytem

- mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Spór o przedszkole na Starych Stawach był powodem ustawienia w mieście słynnych czarnych billboardów. Janusz Chwierut krytykował na nich decyzję rządu i premiera Mateusza Morawieckiego. Tłumaczył wówczas, że nie rozumie tych decyzji i odbiera je w kategoriach czysto politycznych.


Fot. Marek Mędela

Zakończenie budowy żłobka i przedszkola planowane jest na czerwiec 2024 roku.

Autor:
Brak nazwy

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię