Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Lasy w okolicach Chrzanowa zmienią się dla rowerzystów

Dzięki porozumieniu z nadleśnictwem leśne przecinki wzdłuż ruchliwych dróg będą przygotowywane dla cyklistów. Ma to poprawić bezpieczeństwo na drogach. Właśnie dobiega końca budowa pierwszej takiej drogi rowerowej.

Trasa powstała w lesie, wzdłuż drogi z Chrzanowa do drogi wojewódzkiej Kraków - Oświęcim. "Jeszcze jesienią będzie można nią dojechać rowerem aż do popularnego skansenu w Wygiełzowie" - mówi Adam Potocki, starosta chrzanowski.

Nowe drogi dla rowerzystów są ułożone z drobnego, ubitego kamienia. Kolejna trasa dla rowerów ma powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej z Chrzanowa do Libiąża. Tutaj również ścieżka ma zostać wytyczona w lesie, równolegle do ruchliwej i niebezpiecznej drogi.
(Marek Mędela/ko)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię