Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Cykliści z Chrzanowa sami odnawiają szlaki rowerowe

Mieli dość źle oznakowanych szlaków i błądzenia po lesie. Wzięli więc sprawy w swoje ręce. Rowerzyści z Chrzanowa postanowili odnowić szlaki rowerowe w zachodniej Małopolsce. Skrzyknęli się, wzięli ze sobą farby i ruszyli w teren.

fot. M. Mędela

Posłuchaj materiału Marka Mędeli
Cykliści z Chrzanowa sami odnawiają sobie szlaki rowerowe

Od kilku tygodni starają się, by wokół Chrzanowa na rowerach mogły jeździć całe rodziny. Właśnie kończą malowanie nowych znaków na kilku malowniczych pętlach wokół miasta.
- Szlaki utworzono w 2002 roku - mówi Radiu Kraków Piotr Mankiewicz, prezes Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów - Nie były odnawiane, a znaki z czasem pozanikały.

Jak natomiast dodaje Marek Kozioł ze Stowarzyszenia Travelling Inspirations, malowanie oznaczeń szlaku nie jest takie łatwe: "Muszą one zostać tak namalowane, by przetrwały lata, uwzględniając różne warunki pogodowe. Docelowo powstanie około 10 szlaków".

Ponad 30-kilometrowy szlak zielony wokół Chrzanowa jest już gotowy. Wkrótce będzie gotowy również szlak czerwony wokół Libiąża. Cały projekt ma zakończyć się w przyszłym roku.

Okazja do wycieczki rowerowej w okolicach Chrzanowa będzie w najbliższą sobotę, 6 września. Na wyprawę dzieci, młodzież i dorosłych zaprasza stowarzyszenie Travelling Inspiration. Zbiórka o godzinie 10 na placu Tysiąclecia w Chrzanowie. Wycieczka jest bezpłatna, a organizator zapewnia ubezpieczenie, drugie śniadanie i napoje. Zapisy do piątku do godziny 16 pod numerem telefonu 501 251 096. Projekt jest współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.(Marek Mędela/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię