Spektakl reżyseruje Paweł Miśkiewicz, który podkreśla, że udział Krzysztofa Globisza w spektaklu jest dowodem na wielkość słynnego aktora. - Każdy grymas, każde mrugnięcie okiem jest środkiem wyrazu, który na scenie nabiera szczególnej mocy. Na razie Krzysztof Globisz przygląda się na próbach pracy zespołu. Pojawiają się jego uwagi i jego świetne poczucie humoru - mówił Radiu Kraków, Paweł Miśkiewicz.

Krzysztof Globisz od 2014 roku bardzo rzadko pokazuje się publicznie. Aktor przechodził rehabilitację po udarze mózgu. W grudniu ubiegłego roku Globisza nagrodzono owacją na stojąco po tym jak symbolicznie wystąpił w spektaklu Hamlet w Teatrze STU w Krakowie.

Spektakl, który w repertuarze Narodowego Starego Teatru, pojawi się w kwietniu powstaje w oparciu o tekst laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Elfriede Jelinek. - Spektakl operuje jedynie zbiorowym bohaterem, nie ma ról, jest „ludzkie koczowisko”. Śmiejemy się, że zamkniemy się i nie wyjdziemy z teatru dopóki nie wymyślimy jak rozwiązać problem imigrantów w Europie. Chcemy zadać pytanie: czy hasło „Miłuj bliźniego swego” ogranicza się tylko do swego czy także obcego? To oczywiście trudne pytanie – mówił w rozmowie z Radiem Kraków, Paweł Miśkiewicz.

W spektaklu przygotowywanym przez Pawła Miśkiewicza zagrają także Iwona Budner, Aldona Grochal, Urszula Kiebzak, Ewa Kolasińska, Katarzyna Krzanowska, Ewa Kaim, Marta Nieradkiewicz, Jaśmina Polak, Marta Ścisłowicz, Bartosz Bielenia, Szymon Czacki, Roman Gancarczyk, Zygmunt Józefczak, Zbigniew W. Kaleta, Adam Nawojczyk, Krzysztof Zarzecki, Krzysztof Zawadzki i Jan Peszek
 

Za dramaturgię i adaptację tekstu odpowiadają Iga Gańczarczyk i Joanna Bednarczyk

 

MNM