Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim. Prezentacja ma charakter otwartego konkursu (choć regulamin pozwala także na zgłoszenie pracy do wystawy bez obowiązku udziału w konkursie), w którym Jury przyzna nagrody i wyróżnienia. Konkursowi nie towarzyszy hasło przewodnie. Pierwszym etapem jest kwalifikacja nadesłanych propozycji, etap kolejny to wystawa pokonkursowa, w trakcie której zostaną wyłonieni laureaci. Pierwsza edycja Salonu miała miejsce w 2014 roku w nowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych – Pałacyku Strzeleckim. Od 2017 roku w konkursie mogą uczestniczyć nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi. Tradycyjnie już nagroda główna Grand Prix to realizacja wystawy indywidualnej w salach BWA wraz z wydaniem autorskiego katalogu.
- A
- A
- A
IX SALON BWA TARNÓW 2023
Ponad 170 prac wpłynęło na organizowany od ostatniej edycji w formule biennale IX Salon BWA Tarnów. Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim. W konkursie uczestniczą nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. 31.03 - 17.05 2023Jury IX Salonu BWA Tarnów:
Ewelina Jurasz – menadżerka, kuratorka, krytyczka sztuki, autorka wielu działań z zakresu animacji kultury lokalnej. Dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie i wykładowczyni kulturoznawstwa w Uniwersytecie Rzeszowskim.
Justyna Stasiek-Harabin – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka popularnonaukowych i naukowych tekstów o sztuce. Zawodowo związana z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu. Prowadzi bloga o sztuce „Minerva”.
Ewa Łączyńska-Widz – historyczka sztuki, członkini Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA, dyrektorka BWA Tarnów.
Komisarze wystawy: Piotr Kukla, Miłosz Onak
31.03-17.05.2023
BWA Tarnów / Pałacyk Strzelecki, ul. Słowackiego 1
Piątek, 31.03
g. 16:30 - udostępnienie wystawy dla publiczności
g. 18:00 – otwarcie i ogłoszenie werdyktu jury przed Pałacykiem Strzeleckim
Środa, 17 maja
Ogłoszenie laureata nagrody publiczności
mat.pras BWA Tarnów/jd
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:02
Jaka jest kondycja polskich samorządów?
-
18:20
Incele, cywilizacja kłótni i "Dojrzewanie"
-
18:01
Ekstrakt z codzienności. Iga Lis o swoim pełnometrażowym debiucie
-
16:35
Brutalne pobicie w Zakopanem. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa
-
16:07
Ekonomia i poezja, czyli setne urodziny Uniwersytetu Ekonomicznego
-
16:02
Weekend darmowych podróży dla dzieci w Małopolsce. Prezent od Kolei Małopolskich na Dzień Dziecka
-
15:39
Problematyczne skrzyżowanie w Nowej Hucie z nowym oznakowaniem. Będzie bezpieczniej?
-
15:16
Silny, samotny i milczący. "Męskość w Polsce przypomina grupę rekonstrukcyjną"
-
15:12
Mieszkańcy Olkusza mają dość hałasu pociągów. Czy remont coś zmieni?
-
14:57
Czy warto inwestować w modułową szafę do sypialni? Zalety elastycznych systemów przechowywania
-
14:49
Co odróżnia dobre meble od badziewia? Sprawdź, zanim kupisz
-
10:08
Silny, samotny i milczący. "Męskość w Polsce przypomina grupę rekonstrukcyjną"
-
10:10
"Dojrzewanie". Od tradycyjnych wartości, po inceli i kulturę przemocy
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze