- A
- A
- A
Festiwal Komedii Talia w Tarnowie już na półmetku
Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie już na półmetku. Widzowie do tej pory mieli okazję obejrzeć już 5 spektakli konkursowych, recital Stanisławy Celińskiej i widowisko plenerowe w wykonaniu włoskiej grupy eVenti Verticali.Przed tarnowskimi teatromanami jeszcze 4 spektakle konkursowe wystawione w Teatrze im. Ludwika Solskiego, a także jedno przedstawienie plenerowe oraz gala finałowa.
W jury tegorocznej edycji zasiada aktorka Barbara Wrzesińska, aktor Marcin Hycnar, zastępca redaktora naczelnego mieięcznika "Teatr" Kalina Zalewska i doktor sztuk teatralnych Łukasz Gajdzis.
"Na pewno ta edycja jest bardzo różnorodna. Jest duży rozstrzał w konwencji. To dobrze, że raz do roku, tarnowska publiczność ma okazję spotkać się z takimi zespołami" - przekonuje Marcin Hycnar.
Festiwal Talia w poprzednich latach przyciągnął ponad 70 tysięcy widzów, którzy mieli okazję obejrzeć łącznie 184 spektakle konkursowe. Konkurs zakończy się w niedzielę.
(Magdalena Zbylut/ew)
Obserwuj autorkę na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
14:25
Najwyżej położona Pasterka w Polsce na Wiktorówkach
-
13:21
Jedna z krakowskich tradycji przerwana. Kwiaciarki nie złożyły życzeń Adasiowi
-
13:05
Co im wyszeptał las?
-
12:18
Światło w mroku. Monika Dudek o zimie, świętach i powrocie do istoty tradycji
-
12:00
Filozofia na tropie Kevina, który został sam w domu. Co chce nam powiedzieć nieśmiertelny świąteczny klasyk?
-
10:53
W Zakopanem święta w śnieżnej scenerii. Trudne warunki na tatrzańskich szlakach
-
10:22
W Kopalni Soli w Wieliczce oraz Bochni już rozpoczęli świętowanie Bożego Narodzenia
-
09:52
Straż pożarna ostrzega przed pożarami podczas świąt. Winna jest głównie... nieuwaga
-
09:31
Wiek to tylko liczba. Krzysztof Cugowski w świątecznej rozmowie w Radiu Kraków
-
08:59
Car słucha bajek. Putin i samonapędzający się błąd Kremla
-
08:36
Kraków chce w kosmos. Prezydent Miszalski ze specjalną prośbą do premiera Tuska
-
07:52
Etnografka: Choinka to następczyni podłaźniczki
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze