Na stadionie na Suchych Stawach w Nowej Hucie będzie trenowała drużyna angielska. Prace modernizacyjne rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku.
Jak relacjonuje nasz reporter, obiekt na Suchych Stawach w dalszym ciągu nie wygląda imponująco. Wnętrze budynku klubowego w większości jest wyremontowane. Robotnicy właśnie w tej chwili kładą kostkę brukową przed wejściem. Całkiem nieźle prezentuje się też równa jak stół murawa - przywieziona z Anglii - regularnie strzyżona i nawadniana.
Natomiast teren wokół stadionu - pozostawia wiele do życzenia. Zalegają tam gałęzie, wysoka trawa - gdzieniegdzie widać hałdy ziemi. Tu z pewnością trzeba będzie wykonać sporo pracy.
Ale te prace na bieżąco monitorują przedstawiciele angielskiej federacji, którzy bywają w Krakowie regularnie. Przy tym nie pozwalają udzielać miastu żadnych informacji - więc nie wiemy nawet, czy są zadowoleni.
Wiadomo jednak, że 28 maja przejmują klucze. I od tego momentu - aż do wyjazdu - obiekt na Suchych Stawach będzie należał do nich.
Piłkarze zameldują się w Krakowie 6 czerwca. Dwa dni później zorganizują otwarty dla publiczności trening. Będzie go mogło obejrzeć 6 tysięcy ludzi.
Ekipa angielska zamieszka w Hotelu Starym, tuż obok Rynku Głównego w Krakowie. Do Krakowa przyjadą także żony i narzeczone piłkarzy. Zatrzymają w Hotelu Pod Różą, przy ulicy Floriańskiej.
Z kolei na Błoniach przygotowania trwają - ale... do zgoła innej imprezy. W najbliższy weekend odbędą się tam targi Matka i Dziecko. A budowa strefy kibica - ruszy mniej więcej dwa tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw - czyli pod koniec maja.
Strefę przygotowuje prywatna firma z Warszawy - zatem Kraków nie poniesie żadnych kosztów.
Pracy będzie sporo, bo organizatorzy zapowiadają szereg atrakcji. Najważniejsze będzie oczywiście oglądanie meczów na ekranie o powierzchni stu metrów kwadratowych. Będą także restauracje, w których będzie można skosztować potraw z krajów uczestniczących w Euro. Dla dzieci przygotowano konkursy i sportowe rozgrywki.
A chyba najbardziej niecodzienną atrakcja będzie... możliwość zawarcia ślubu cywilnego. I to nie jest żart - bo będą tu przedstawiciele krakowskiego Urzędu Stanu Cywilnego.
Strefa pomieści około 30 tysięcy kibiców - przyjść będzie mógł każdy . A jej oficjalny start - 8 czerwca w samo południe.
(Maciej Skowronek/jp)
- A
- A
- A
Za tydzień stadion Hutnika będzie gotowy?
W połowie maja stadion Hutnika Kraków ma być gotowy na Euro 2012.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:05
Zmęczony pracą? To może być wypalenie zawodowe
-
20:24
PŚ w skokach: Prevc znów wygrał w Willingen, Żyła dziewiąty
-
19:32
Jeden z najbardziej charakterystycznych mostów w Krakowie przestał świecić co noc
-
18:46
Sparingi zdane celująco. Teraz czas na egzamin Bruk-Bet Termaliki
-
18:45
Tatry nocą bez turystów! Zakaz wszedł w życie
-
17:46
Zmienna frekwencja pod Tatrami w pierwszych dwóch tygodniach ferii
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1601 z 01.02.2026
-
16:53
Pluszowy kotek bez homologacji? Nietypowa skarga na motorniczego krakowskiego MPK
-
16:22
Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna pokrywa lodowa. Służby apelują o rozsądek
-
15:33
KRZYŻ MAGELLANA AZJA BEZ PUDRU (cz. 10)
-
15:31
Jechał za szybko na interwencję nieoznakowanym radiowozem. Stracił prawo jazdy
-
14:53
Wiktor Biedrzycki: Moim celem jest awans z Wisłą do Ekstraklasy
-
14:16
Bajkowa zima w Kościelisku
-
13:35
Patrick Kabongo i jego Schubert. Zafascynował krakowską publiczność
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze