Szczepionek Moderny zabrakło dla około tysiąca osób. 90 procent z nich zamieniło Modernę na inną szczepionkę, głównie na Pfizera. Zatem w wyniku ubiegłotygodniowego braku dostaw bez szczepień zostało sto osób – mówi Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki, które nadzoruje szczepienia w punktach powszechnych w Krakowie. Jak dodał - w tym tygodniu punkty powszechne w Krakowie otrzymały połowę z zamówionych dawek Moderny, czyli około pół tysiąca.
Do szpitali z COVID-19 trafiają teraz przede wszystkim osoby, które się nie zaszczepiły - mówi kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, profesor Krzysztof Tomasiewicz.
- Na przykład wczoraj na dyżurze do szpitala trafiła starsza kobieta, która powiedziała, że do nieszczepienia się przekonała ją jej córka. Dlatego apeluję do młodych osób, aby nie wpływały na decyzję swoich rodziców czy dziadków - mówi prof. Tomasiewicz.
Ostatnie doby potwierdzono w Polsce 333 nowe zakażenia. W Małopolsce potwierdzono 17 przypadków koronawirusa.
RK/IAR/jz
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.