Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wyzwiska i szarpanina w czasie obchodów 3 Maja

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.03 13:08 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:10 )
W Krakowie odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Fot. Maciej Skowronek

Najpierw na Wawelu odprawiona została  msza święta w intencji ojczyzny. Potem uczestnicy przemaszerowali drogą królewską na Plac Matejki, gdzie w samo południe rozpoczęła się główna część obchodów.

Na grobie Nieznanego Żołnierza  złożono kwiaty. Wojewoda wręczył też odznaczenia państwowe i akty nadania obywatelstwa polskiego dwudziestu osobom z różnych stron świata. A potem wielka defilada z udziałem formacji ułańskich i wojskowych, wraz z pokazem sprzętu.

Uroczystości 3 Maja zakończyły się wyzwiskami, szarpaniami i wzajemnymi oskarżeniami. Pochód patriotyczny z Wawelu przed Grób Nieznanego Żołnierza na Plac Matejki podzielił się na dwie części. Z przodu podążali przedstawiciele lokalnych władz, a na końcu grupa ponad stu osób związanych z Klubem Gazety Polskiej i Stowarzyszeniem „Solidarnych 2010". W trakcie apelu poległych skandowali antyrządowe okrzyki, a gdy wojewoda Jerzy Miller zaczął przemawiać, starali się go zakrzyczeć skandując: "gdzie jest wrak".

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś uznał te zachowania za niestosowne. Jego zdaniem dzisiejszy dzień nie był odpowiedni na tego typu protesty. 
(Maciej Skowronek/IAR/mk/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię