Wystąpienie prezydenta nie przyniosło żadnych przełomowych decyzji. Jacek Majchrowski podkreślił, że magistrat zrobił wszystko, aby dogadać się z przedstawicielami rządu w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Jak mówił, przygotowany projekt specustawy nie spełniał jednak wymagań miasta, a przesłane poprawki w większości nie zostały uwzględnione.

Dlatego też w czwartek i piątek zaplanowano kolejną, ostatnią już turę rozmów z przedstawicielami rządu. Wezmą w nich udział między innymi marszałek Witold Kozłowski, wiceprezydenci Krakowa oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Prezydent Majchrowski dodawał też, że wokół organizacji Igrzysk Europejskich w Krakowie i Małopolsce narosło już bardzo dużo negatywnych emocji i nieprzychylnych komentarzy, dlatego czas na to, aby podjąć w tej sprawie ostateczną decyzję.

Igrzyska Europejskie mają się odbyć w 2023 r. w Krakowie i województwie małopolskim. Sportowcy mają rywalizować także w Zakopanem, Tarnowie i Krynicy.

W Krakowie mają się odbyć się następujące dyscypliny: siatkówka, szermierka, pływanie synchroniczne, koszykówka 3 x 3, rugby 7, kajakarstwo klasyczne, strzelectwo, pięciobój nowoczesny i tenis stołowy, czyli dziewięć dyscyplin, a także dodatkowo dwie dyscypliny pokazowe: teqball i MMA. W kolejnych 11 dyscyplinach sportowcy będą rywalizować w Tarnowie, Krynicy i Zakopanem.

W ramach związanych z imprezą inwestycji sportowych przeprowadzone mają być: modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, budowa basenu olimpijskiego, toru kajakarstwa klasycznego i strzelnicy sportowej, a także modernizacja obiektów AWF. W ramach inwestycji pozasportowych zrealizowany ma być zakup 60 tramwajów typu Lajkonik 2 oraz budowa ulic Okulickiego, Buszka i Trasy Balickiej oraz modernizacja węzła komunikacyjnego Opatkowice na autostradzie A4.

Decyzję o tym, że Kraków i Małopolska będą gościć w 2023 r. III Igrzyska Europejskie podjęły 22 czerwca 2019 r. w Mińsku narodowe komitety zrzeszone w stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC).