Dzięki ustawie metropolie otrzymują dodatkowe środki finansowe. W przypadku Krakowa i aktualnego długu - zdaniem radnych - ustawa jest konieczna.
Apelujemy do premiera Donalda Tuska i krakowskich parlamentarzystów, żeby w trybie pilnym przyjęli ustawę metropolitalną, która da dodatkowe wpływy dla Krakowa i gmin sąsiednich, to 400 milionów złotych. A tych pieniędzy brakuje władzom miasta, chociażby na wypłatę wynagrodzeń dla kierowców komunikacji miejskiej i nauczycieli
- mówi radny Łukasz Maślona
Radni zapowiadają, że złożą rezolucję w tej sprawie na rozpoczynającej się właśnie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Została ona zwołana z inicjatywy klubu PiS i dotyczyć będzie właśnie finansów miasta. Prezydent Krakowa wyjaśni skąd prawie osiem miliardów długu w mieście i jakie wydatki planuje w najbliższym czasie.