O wypowiedzeniu umowy najmu lokalu zespół "Tygodnika Powszechnego" poinformował w poniedziałek w swoim wydaniu internetowym oraz w mediach społecznościowych.
"Nowy Rok – od nowa. Hasło z naszej okładki znalazło jeszcze jedno potwierdzenie w rzeczywistości. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12" – podał Tygodnik.
Pismo zapowiedziało, że za kilka miesięcy pożegna się, po równych 76 latach, ze swoją historyczną siedzibą i znajdzie się w nowych przestrzeniach – na kolejne długie lata.
"Wiślna 12, adres niezwykle dla nas ważny i symboliczny, stanowiący kulturowe dziedzictwo kilku pokoleń redaktorek i redaktorów oraz autorek i autorów +Tygodnika+, adres ważny dla Czytelniczek i Czytelników, jest jednak tylko adresem. Niebawem znajdziemy kolejne miejsce, w którym będzie biło serce naszej redakcji" – powiedział prezes spółki Tygodnik Powszechny Jacek Ślusarczyk, cytowany na stronie internetowej tygodnikpowszechny.pl.
Prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś dodał: "Przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca z pewnością stworzy lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli nam także zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu”.
Zespół Tygodnika jeszcze nie podaje nowego adresu, ale zapewnia, że zaraz po pandemii zaprosi do nowej siedziby.
"Nie chcemy komentować sprawy" – powiedział PAP rzecznik prasowy kurii ks. Łukasz Michalczewski.
"Tygodnik Powszechny" jest pismem katolickim o tematyce społeczno-kulturalnej. Ukazuje się od 1945 r. Pismo założył kard. Adam Stefan Sapieha.
Gazeta kieruje się zasadą dialogu, chce łączyć zasady wiary z wartościami liberalizmu. Za liberalizm jest krytykowana przez niektóre środowiska, w tym kościelne.
Na łamach tygodnika pojawiły się m.in. krytyczne komentarze na temat wypowiedzi metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie". Z redakcją związani byli m.in. Wisława Szymborska i Czesław Miłosz.
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
PAP/sp