W sobotę 12 marca na stadionie przy ul. Kałuży rozgrywany był mecz piłki nożnej Cracovia - Pogoń Szczecin. Nad bezpieczeństwem graczy oraz kibiców czuwała ochrona stadionu oraz policjanci. Przed rozpoczęciem meczu, około godz. 18.40, w kierunku kibiców gości ruszyła grupa pseudokibiców sympatyzujących z krakowską drużyną piłkarską. W stronę przybyszów ze Szczecina oraz mundurowych kilku najbardziej aktywnych chuliganów rzucało m.in. race, butle z gazem pieprzowym, szklane butelki, kufle oraz kamienie. Również w stronę policjantów poleciały petardy oraz inne niebezpieczne przedmioty.
Policjanci użyli broni gładkolufowej, służącej do rozpędzania zamieszek. Mundurowi najpierw oddali strzał ostrzegawczy, następnie dwie salwy z gumowych pocisków wymierzone zostały w stronę agresywnych kiboli.
Około godz. 20.00 rozpoczął się mecz piłki nożnej, który przez ponad godzinę przebiegał w spokojnej atmosferze. W drugiej połowie spotkania grupa kilkudziesięciu kiboli sympatyzujących z krakowską drużyną założyła na twarze kominiarki, przemieściła się w stronę trybuny gości oraz rozpoczęła demolowanie ogrodzenia. Zareagowała ochrona stadionu, która użyła wobec chuliganów gazu.
Ponieważ sytuacja była nadal niebezpieczna, pseudokibice rzucali petardami oraz innymi przedmiotami, poproszono o wsparcie policjantów. Funkcjonariusze niezwłocznie weszli na teren stadionu. W stronę kibiców antagonistycznej drużyny oraz policjantów chuligani rzucali m.in. petardy, butle z gazem pieprzowym, butelki i kamienie. Funkcjonariusze, którzy użyli broni gładkolufowej oraz ręcznych miotaczy gazu pieprzowego, opanowali sytuację i nie dopuścili do eskalacji konfliktu.
W marcowych zamieszkach nikt nie ucierpiał, jednak w sprawie zakłócenia ładu i porządku na stadionie i czynnej napaści na policjantów wszczęto śledztwo. Policjanci ustalali personalia i zatrzymali trzech najbardziej aktywnych pseudokibiców, którzy uczestniczyli w opisanych incydentach. 29 kwietnia zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Podgórza 48-latka podejrzewanego o podżeganie do napaści na policjantów. Kolejne zatrzymanie miało miejsce 10 maja około godz. 18.00. Funkcjonariusze zatrzymali wówczas w rejonie Woli Duchackiej 28-latka, który na stadionie usiłował naruszyć nietykalność cielesną policjantów. Natomiast 20 maja zatrzymany został 42-letni mieszkaniec Gdyni, który przed wspomnianym meczem zaatakował policjantów, rzucając w ich kierunku petardy hukowe, butelki i inne niebezpieczne narzędzia.
Decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków-Krowodrza wobec trójki zatrzymanych zastosowane zostały środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Ponadto 48-latek musi zapłacić poręczenie majątkowe. Sprawa po skompletowaniu materiału dowodowego trafi teraz do sądu.
Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.