- A
- A
- A
Trudne początki nowych autobusów hybrydowych na krakowskich ulicach
We wtorek na ulice Krakowa wyjechało 12 nowych hybrydowych autobusów firmy Solaris. Dla kilku z nich, pierwszy dzień kursowania okazał się pechowy. W internecie można znaleźć kilka relacji pasażerów dotyczących awarii pojazdów, które przerywały swoje kursy w związku z awarią. Dlaczego nowe nabytki krakowskiego MPK odmówiły posłuszeństwa?Dwanaście nowych, niskopodłogowych hybrydowych Solarisów kosztowało ponad 25 milionów zł. Jednak we wtorek przerwy w ich kursowaniu kosztowały pasażerów sporo nerwów. Jeden z pojazdów zatrzymał się na rondzie Ofiar Katynia, kolejny - na ulicy Powstańców Wielkopolskich, stojącego na światłach awaryjnych Solarisa widziano także na ulicy Żeromskiego.
Jak informuje rzecznik prasowy krakowskiego MPK, w sumie to nie były awarie techniczne pojazdów, ale problemy kierowców, którzy nie znają jeszcze wszystkich tajników prowadzenia nowych autobusów.
Inne zdanie w tej kwestii mają członkowie Platformy Komunikacyjnej Krakowa, grupy zrzeszającej sympatyków krakowskiej komunikacji. Ich zdaniem zawiódł system sterujący, który funkcjonuje w nowych Solarisach - i jest to jednak usterka techniczna, a nie braki w umiejętnościach kierowców.
"Nie używałbym nawet słowa awaria. Szybka reakcja serwisu i problem został zlikwidowany. Kierowcy nie mają już kłopotów w prowadzeniu nowych pojazdów" - zapewnia Marek Gancarczyk, rzecznik krakowskiego MPK.
Z serią awarii, które także określano mianem "chorób wieków dziecięcego", mieliśmy do czynienia także w przypadku "Krakowiaków". Najdłuższe tramwaje w Polsce przez pierwsze miesiące psuły się niemal codziennie. Z biegiem czasu, liczba awarii jednak spadała, i dziś awarie "Krakowiaków" zdarzają się sporadycznie.
(Grzegorz Krzywak/ew)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
19:10
Choinka pod papieskim oknem czekała na nowego metropolitę krakowskiego. I właśnie rozbłysła
-
17:58
Głosowali na skatepark, teraz im przeszkadza. Spór o infrastrukturę w parku Kleparskim
-
17:08
O krok od tragedii w Krakowie - kierowca miejskiego autobusu utknął między rogatkami kolejowymi
-
16:31
Kto żyw, jedzie w góry! Święta na Podhalu i w Beskidach spędzi mnóstwo Polaków
-
14:58
Jedna Wigilia, tysiąc historii. Spotkanie dla 1000 osób samotnych w Krakowie
-
14:45
Koniec strajku - pracownicy chrzanowskiego Valeo dostaną podwyżki
-
14:23
Kobieta wpadła pod tramwaj w Krakowie. Miała mnóstwo szczęścia
-
13:42
Jawność płac i nowe zasady pracy. Co zmieni się dla pracowników już od Wigilii?
-
13:39
Dołączcie do V Żywej Kolędy Podgórskiej
-
12:50
Tragedia w powiecie limanowskim. Tlenek węgla zabił 37-latka
-
11:41
Sporna rozbiórka w centrum Tarnowa zakończona. Sąsiedzi nie zamierzają jednak odpuścić
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze