Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

To nie konar był przyczyną śmierci 25-latka z Warszawy

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2013.01.03 16:38 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Coraz więcej znaków zapytania w sprawie zgonu młodego mężczyzny na Jaszczurówce. Zakopiański sąd uznał, że to prawdopodobnie nie uderzenie konarem było bezpośrednią przyczyną śmierci 25-latka z Warszawy, który przyjechał na sylwestra do Zakopanego.

Dzisiaj prokuratura rejonowa w Zakopanem 32-latkowi postawiła zarzut umyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała, które skutkowały śmiercią. Zatrzymanemu grozi teraz kara 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura złożyła dziś rano w zakopiańskim sądzie wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zbigniew Lis prokurator rejonowy w Zakopanem poinformował, że podejrzany nie przyznaje się do winy.Prawdopodobnie nie uderzenie konarem było bezpośrednią przyczyną śmierci 25-latka z Warszawy, który przyjechał na sylwestra do Zakopanego i w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia miał zaatakować radnego PiS z Legionowa Piotra P. Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratorów o tymczasowe aresztowanie 32-letniego samorządowca. Pojawiła się wątpliwość czy Piotr P. zawinił czynu, jaki zarzucają mu śledczy - czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym, dlatego sąd odrzucił wniosek o areszt.Według zeznań Piotra P., napadło go pięć osób, a jedna z nich miała nóż. W samoobronie miał uderzyć napastnika gałęzią w głowę, a ciało zostawić w lesie. "Pojawiła się wątpliwość, czy działanie podejrzanego Piotra P. miało związek ze śmiercią pokrzywdzonego" - poinformował Zbigniew Lis, prokurator z Zakopanego, gdy poznał pierwsze wyniki sekcji zwłok
Prokurator Rejonowy w Zakopanem zastrzegł, że w sprawie decydujące będą zeznania świadków.
Prokuratura nie wyklucza że w trakcie śledztwa może zmienić kwalifikację całego zdarzenia na zabójstwo lub uznać działanie 32-latka z Legionowa jako tzw. obronę konieczną. Wiadomo, że zatrzymany mężczyzna nie był nigdy wcześniej karany i ma nieposzlakowaną opinię. Wiadomo również, że został dotkliwie pobity i jego obrażenia są dość poważne.

Tragiczny bilans sylwestrowej nocy w Małopolsce32-latka znalazł na drodze na zakopiańskiej Jaszczurówce taksówkarz. Policja przesłuchała na razie jednego z kolegów zabitego mężczyzny, który nie uczestniczył w całym zajściu.
(Przemek Bolechowski/jg)


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię