Supermarka Radia Kraków za 2022 rok powędruje do Międzynarodowego Centrum Kultury. Doceniliśmy różnorodny, ale spójny i konsekwentny program instytucji w 2022 roku, dające do myślenia i aktualne wystawy. - Żadna z krakowskich instytucji tak szybko nie zareagowała na wojnę w Ukrainie, ale także na nowe hierarchie w sztuce współczesnej. Ekspozycja zat. "Niechciana stołeczność. Architektura i urbanistyka Krakowa w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945", pokazała grozę wojny, która może dotknąć każdego z nas, nie tylko w podręcznikach do historii.
Pokaz fotografii Justyny Mielnikiewicz przyniósł portrety ludzi i miejsc, ogarniętych wojną, która w Ukrainie toczy się od 2014 roku. A najnowszy projekt, "Wędrujące obrazy" Małgorzaty Mirgi-Tas, to prezentacja prac artystki odnoszącej sukcesy w Polsce i Europie - podkreślali jurorzy.
Przyznaliśmy także Marki Radia Kraków w edycji jesiennej - dla Teatru im. Słowackiego za spektakl "1989", dla Muzeum Fotografii za wystawę "Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978", oraz za ekspozycję "Niespokojne dusze. Artystki i artyści z krakowskiej ASP" w tegorocznej edycji Open Eyes Art Festival.