Już przed godziną 10 zgromadziło się kilkuset studentów. Część z nich przyszła już rano zjeść wspólnie śniadanie. Wielu z nich przygotowało kostiumy i stroje, co jest tradycją korowodu.
Na trasie dołączyły do nich kolejne grupy. Studenci wyruszyli z ul. Budryka i ulicami Reymonta, Czystą, Dolnych Młynów, Krupniczą, Loretańską, Studencką i świętej Anny przejdą na Rynek Główny, a następnie na plac Szczepański gdzie uroczyście zostały im na cały weekend przekazane klucze do miasta.
Oficjalnie piątkowe świętowanie otworzył Jakub Śliwiński, dyrektor Juwenaliów i przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Akademii Górniczo Hutniczej:
Bardzo się cieszę, że w końcu po tej pandemii udało nam się zorganizować normalne Juwenalia. Staraliśmy się wam wynagradzać trochę ten czas kiedy nie mieliśmy takiej możliwości, zorganizowaliśmy takie pseudo Juwenalia na jesień, mam nadzieję, że i tak się dobrze bawiliście, ale cieszę się, że w końcu widzimy się tutaj w pełnej formie, tak jak to powinno wyglądać. Cieszę się, że tylu tu was jest
Studenci świętują już od kilku dni. Dla wielu z nich to pierwszy korowód. Ten ostatni raz odbył się trzy lata temu. Z powodu pandemii w kolejnych latach był odwołany. Tym samym to pierwsze pełnowymiarowe juwenalia od trzech lat.
Na piątek i weekend zaplanowano szereg koncertów i imprez dla studentów. W piątek w Klubie Kwadrat wystąpi zespół Pidżama Porno, w sobotę na scenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo Hutniczej Maryla Rodowicz, a w klubie Żaczek Organek i zespół Strachy na Lachy, a w niedzielę w Żaczku Mrozu i Natalia Nykiel.