Studenci mieliby pracować na oddziałach niezakaźnych, czyli tam, gdzie ryzyko zakażenia jest niewielkie. Prorektor ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki zapewnia, że trwa teraz analiza, jak zorganizować ich prace, aby to było bezpieczne - zarówno dla studentów, jak i pacjentów. Przyznał, że nie da się tego rozwiązania wdrożyć w 24 godziny. Być może w przyszłym tygodniu będzie już gotowy plan.

Jeśli studenci się zgłoszą, będą kierowani do pracy w obu szpitalach prowadzonych przez UJ - czyli dziecięcy i uniwersytecki w Prokocimiu. Obie placówki zgłaszają problem z brakiem lekarzy i pielęgniarek, którzy musieli zostać w domu z uwagi na zamknięte szkoły i opiekę nad dzieckiem.

Nie wiadomo jeszcze, ilu studentów odpowie na ten apel, uczelnia zapytanie skierowała do nich w czwartek.

 

Teresa Gut/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.