Małopolska kurator oświaty wystosowała specjalne pismo do dyrektorów szkół, nauczycieli i rodziców uczniów, w którym podkreśliła, że na uczestników protestów niszczący wpływ mają ideologia gender, LGBT i tęczowe piątki. Jak zaznacza Patryk Golba-Zawadzki, wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Krakowa, polityka oświatowa w Polsce wymaga reform: "Nie chcemy atakować pani kurator. Wiemy, że jej rola jest ważna. Ale uważamy, że polityka, którą stosuje już od kilku lat, powinna się zmienić. Powinna być bardziej otwarta dla młodzieży jako głównych odbiorców edukacji w Polsce, a nie jako elementu walki politycznej w Polsce."
Pismo do małopolskiej kurator oświaty w ramach tak zwanej interwencji poselskiej złożył również poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski. Polityk chce potwierdzić, czy kuratorium rzeczywiście przekazało ministerstwu dane osób angażujących się w Strajk Kobiet: "Dzisiaj składamy interwencję do pani kurator Barbary Nowak z zapytaniem, czy małopolskie kuratorium przekazało tego typu listę do ministerstwa edukacji. Jeżeli tak, to prosimy o udostępnienie nam tego pisma. Chcemy też przypomnieć, że pani kurator jest urzędnikiem i obowiązuje ją istniejące prawo. To będzie już trzecia interwencja, a na poprzednie dwie nie dostałem żadnej odpowiedzi."
Jak wyjaśnia Aleksander Miszalski, pierwsze tego typu pismo zostało złożone na wiosnę, drugie około dwóch tygodni temu i dotyczyło stanu przygotowania małopolskich szkół na epidemię koronawirusa.
Przypomnijmy, minister Przemysław Czarnek zaapelował do kuratorów o sprawdzenie, czy nauczyciele namawiają uczniów do udziału w ulicznych manifestacjach.
Bartłomiej Bujas/sp
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.