Rok 2020 był dla medyków czasem próby, która nadal trwa i pomimo akcji szczepień będzie jeszcze długo kształtować nasze życie. Do tego wyzwania odwoływali się wszyscy nagrodzeniu w konkursie.

– To było gigantyczne wyzwanie. Żyjemy w kraju średnio zamożnym, ze słabo zorganizowanym systemem ochrony zdrowia, który kompletnie nie był przygotowany na wybuch pandemii – wspomina prof. Krzysztof Simon, nagrodzony w kategorii Zdrowie Publiczne.

– Wyróżnienie w konkursie „Sukces Roku” odbieram jako docenienie starań całego środowiska medycznego. W trudnych czasach pandemii medycy stanęli na wysokości zadania – ocenia prof. Andrzej Matyja, prezes NRL, który został uhonorowany jako „Osobowość Roku”.

– Teraz, po kilku miesiącach walki z pandemią, doszliśmy do takiej wprawy, że na zorganizowanie oddziału covidowego potrzebujemy 24 godzin, a na jego odmrożenie i przywrócenie do normalnej pracy 48 godzin. Wystarczy wspomnieć, że niektóre oddziały przeszły taką metamorfozę kilkukrotnie – mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, uznanego za najlepszą placówkę publiczną minionego roku.

– Jak sądzę, najlepiej jest przekonywać rzetelną informacją – ani prośbą, ani groźbą. Jeżeli tak się postępuje, przedstawia się fakty, nie emocjonalne apele, większość ludzi zachowuje się racjonalnie i postępuje logicznie – podsumowuje swoje doświadczenie prof. Andrzej Horban, nagrodzony w kategorii Zdrowie Publiczne.

– Nie mieliśmy ani jednego dnia przerwy w pracy. Wskaźniki świadczeń przyjęte w ramach sieci zostaną w zasadzie zrealizowane, co okupiliśmy ogromnym wysiłkiem – mówi prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu, nagrodzonego za innowacyjność. – Według mojej oceny z powodu pandemii ok. 30 proc. więcej osób niż dotychczas potrzebuje pomocy psychiatrycznej – podsumowuje Izabela Ciuńczyk, dyrektor Środkowopomorskiego Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie, nagrodzona w kategorii placówki prywatne.mat. prasowe termedia.pl/mz/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.