- A
- A
- A
Małopolscy działkowcy drżą o swoje ogródki
W Sejmie trwają prace nad nową ustawą dotyczącą rodzinnych ogrodów działkowych.Zagrożone ogródki działkowe
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 5
Wszystko po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku Trybunał Konstytucyjny zaskarżył ustawę. Przygotowano kilka projektów nowej. Jeden z nich, autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej zakłada likwidację Polskiego Związku Działkowców i to, że wszelkie decyzje dotyczące działek miałaby podejmować gmina albo Skarb Państwa. Do tej pory bowiem monopolistą na ogródkach był Polski Związek Działkowców. Zdaniem działkowców, proponowana zmiana jest równoznaczna z tym że działki zostaną sprzedane.
Platforma Obywatelska przyznaje, że zgodnie z proponowanym projektem, gmina może zlikwidować ogród działkowy albo przeznaczyć go na inny cel , jeśli miejscowy plan przewiduje inne użytkowanie terenu niż ogród. Jednocześnie zaznacza, że wtedy gmina będzie musiała wypłacić działkowcom odszkodowanie oraz odtworzyć ogród w innym miejscu. Prace nad ustawą trwają i muszą się zakończyć najpóźniej w styczniu 2014 roku.
Małopolscy działkowcy zrzeszeni w Polskim Związku Działkowców protestowali już przed siedzibą małopolskich posłów Platformy Obywatelskiej. Teraz liczą na konsultacje i wypracowanie kompromisu. Walczą, by nowa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych nie przybrała kształtu, który forsuje PO.
(Aleksandra Ratusznik/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
22:18
Teatr STU świętuje jubileusz 60-lecia. Krzysztofa Jasińskiego wyznanie wiary w teatr
-
21:05
Prawda czy manipulacja? Jak działa dezinformacja
-
20:25
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1604 z dn. 22.02.2026
-
19:41
Mediolan-Cortina 2026 - cztery medale, narodziny gwiazdy i ułamki sekund od szczęścia. Podsumowanie startów Polaków
-
18:31
Zmartwychwstańcy: kim są i co znaczy „zmartwychwstawać na co dzień”?
-
17:15
Tramwaje i autobusy wróciły na ulicę Starowiślną
-
16:52
Tak się gra Debussy’ego, tak się słucha Debussy’ego!
-
16:19
Kolejny protest przeciwko budowie spopielarni zwłok. „Gdzieś musi powstać, ale nie u nas”
-
16:07
Wypadek w Biadolinach Radłowskich, korki na Zakopiance - uważajcie w drodze!
-
12:56
„Bez ludzi nie ma dzielnicy”. Burzliwy spór o przyszłość krakowskiego Kazimierza
-
12:47
Dorian Gray w wersji 3.0. Teatr Nowy Proxima łączy Oscara Wilde’a z AI i obsesją nieśmiertelności
-
12:32
NIEWIARYGODNE!!! Co za bieg Polki na igrzyskach
-
11:54
Oppenheimer i granice wiedzy. Czy nauka jest moralnie neutralna?
-
11:49
Oppenheimer: nauka między geniuszem a odpowiedzialnością
-
11:49
Trzy punkty dla Puszczy ze Stalą Rzeszów. OPIS MECZU
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze