Pierwotnie replika finału największego na świecie festiwalu: londyńskich „Proms”. Z czasem krakowskie „Promsy” odwołują się do swojej tradycji. Wystąpiło przed naszą publicznością ponad 50 solistów z Polski i z zagranicy, wysłuchaliśmy ponad dwadzieścia polskich premier muzyki zagranicznej, a koncert, początkowo dedykowany Brytyjczykom pracującym w Polsce, przekształcił się w doroczne spotkanie międzynarodowej i polskiej wspólnoty biznesowej oraz melomanów.
Koncert odbędzie się 18 września w Operze Krakowskiej o godz. 19.00
Posłuchaj rozmowy Wioletty Gawlik z Mariuszem Szymańskim, Wiceprezesem Krakowskiego Towarzystwa Przemysłowego:
Posłuchaj
- A
- A
- A
„Last Night of the Proms in Cracow”
"Last Night of the Proms in Cracow” to koncert, który łączy najwyższy poziom artystyczny ze spontanicznym zachowaniem publiczności, która chóralnie śpiewa pieśni z ostatnich utworów programu. Widownia wciągana jest do zabawy przez dyrygenta, zachowuje się mniej formalnie, czemu pomagają otrzymane chorągiewki, kapelusze; sprzyja temu także udekorowanie sali.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:40
Mer Lwowa po ataku: rakieta może dolecieć do Krakowa w w nieco ponad sześć minut
-
17:56
Ta tarnowska tradycja ma się świetnie
-
17:48
Dzieci ozdobiły Tarnów pisankami. Kolorowa tradycja powróciła
-
16:31
Nielegalne składowisko na Prądniku Czerwonym. Jest reakcja miasta
-
16:04
"Dostosowujemy się do zmieniającego się świata". 80 lat Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego!
-
15:53
Egipskie ciemności w Tarnowie. Mieszkańcy bez światła, miasto oskarża Tauron
-
15:40
Gra o wpływy. Czy gaming stał się narzędziem propagandy i werbunku?
-
15:05
Autobus pojedzie przez tarnowską starówkę. Znamy szczegóły trasy
-
14:56
Czym są choroby autoimmunologiczne? Korepetycje z edukacji zdrowotnej. Lekcja 24
-
14:41
Dłuższe życie, ale mniej relacji. Psycholog o prawdziwym wyzwaniu starości
-
14:33
Pożary traw to już plaga. Dziś w jednym z nich zginął mężczyzna
-
14:09
136 km/h przy ograniczeniu do 70. Kierowca pod wpływem narkotyków
-
13:55
Raul Giger przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków
-
13:54
JATA - z cywila do Wojsk Specjalnych
-
13:48
Prezydent Karol Nawrocki powołał Jarosława Królewskiego do Rady Biznesu
-
13:41
IMGW zapowiada intesywne opady śniegu. Alert dla Podhala
-
13:37
Ból pleców to nie zawsze kwestia postawy. Jak stres wpływa na nasze ciało?
-
22:05
Hokusai w Rzymie, Szapocznikow w Krakowie. Siła kolekcji Muzeum Narodowego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze