Według najnowszego projektu zarządcy dróg już niedługo na tzw. "pierwszej obwodnicy Krakowa" będziemy mogli jechać tylko w kierunku przeciwnim do ruchu wskazówek zegara. Oprócz tego podróżować wzdłuż Plant będziemy mogli tylko do najbliższej przecznicy, bo przy każdym tzw. zjeździe z tego ronda będzie stał nakaz skrętu w prawo. Wszystko po to, aby samochodów w centrum było mniej niż jest teraz.
Zarząd Dróg zaprezentował radnym propozycje stworzenia ronda wokół Plant. Drugi pas miałby zostać zamieniony w poszerzenie Plant, na którym znalazłaby się przestrzeń dla rowerów.
Kraków: W jedną stronę samochodem wokół Plant
- A
- A
- A
Kraków: W jedną stronę wokół Plant? Ruszyły konsultacje
Już niedługo wszystkie ulice wokół krakowskich Plant mogą być jednokierunkowe - taki projekt przedstawił radzie miasta Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Według tej propozycji ulicami Straszewskiego, Westerplatte czy św. Gertrudy będzie można podróżować tylko w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara. Ma to zmniejszyć ruch samochodowy w okolicach rynku i polepszyć jakość powietrza.
Według projektu Andrzeja Szaraty - jednego z pomysłodawców, obwodnicą Plant będziemy mogli przejechać tylko do najbliższej przecznicy przy każdej z nich będzie ustawiony nakaz skrętu w prawo. Chodzi o to, aby nikt nie używał tych ulic w drodze do innego miejsca - mają służyć tylko tym, którzy mają coś do załatwienia w centrum.
Kontrola finansów w ZIKicie. Zlecił ją prezydent
"Chodzi o to, aby ludzie zrozumieli, że centrum nie jest dla samochodów" - twierdzi Michał Pyclik z krakowskiego Zarządu Dróg. Pyclik podkreśla jednak, że nie oznacza to zakazu wjazdu samochodów do centrum. Chodzi jedynie o to, aby ograniczyć liczbę aut w okolicach rynku.
Nie wiadomo jeszcze, kiedy zmiany te mogą nastąpić. Plan musi zostać jeszcze zatwierdzony przez radę miasta. Podobne rozwiązania jak to proponowane przez Zarząd Dróg stosuje się już w wieli innych miastach Europy, m.in. w Wiedniu.
(Karol Surówka/dw)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:14
Kraków oddał hołd Sprawiedliwym. Wyjątkowy koncert w synagodze Tempel
-
21:05
„Chcę być blisko… ale się boję”
-
20:37
Polska w Unii Europejskiej: czym jest prawdziwa suwerenność?
-
18:26
Kalwaria Anielska. Spacer śladami aniołów
-
15:50
Nowa atrakcja turystyczna w regionie sądeckim. Trwa budowa promenady w Złockiem
-
14:21
Bóbr z Morskiego Oka nagrany po raz pierwszy. Przyrodnicza sensacja w Tatrach
-
13:25
Nowe otwarcie wyjątkowej "miejscówki" na Rynku Głównym: "Długo czekalismy na ten dzień"
-
13:23
Rozpoczęcie Sądeckiego Sezonu Motocyklowego
-
13:02
Strzały podczas spotkania z Donaldem Trumpem w USA. Na miejscu był dyplomata z Krakowa
-
12:38
Młodzi futboliści grają w Tarnowie i pomagają zwierzętom z azylu
-
12:06
Niewiarygodny efekt internetowej zbiórki na rzecz walki z rakiem. Absolutny fenomen Łatwoganga!
-
11:59
Jedni o awans, drudzy o utrzymanie. TRANSMISJA MECZU WIECZYSTEJ
-
11:41
Tanie wraki, wielkie emocje. Wrak race w Tarnowie
-
10:45
Sękowa zaprasza na widowisko historyczne. „Tu i tam. Odrodzenie” w 111. rocznicę Bitwy pod Gorlicami
-
10:10
Jak mówi Polska? O młodzieżowym języku, gwarze i nowych trendach
-
10:02
Narciarska majówka na Kasprowym? Jest na to szansa
-
09:26
Nowe zasady finansowania ratownictwa górskiego. TPN i TOPR mają zastrzeżenia
-
09:10
Jak natura może wspierać rodziców? Karolina Szymańska mówi o „higienie outdoorowej”
-
08:40
Dziś niedziela handlowa. Sklepy są otwarte
-
08:05
„Jedna wieś”. Witos o życiu galicyjskiej wsi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze