- A
- A
- A
Kraków: Polskiej Grupie Pocztowej przyjrzy się prokuratura
Polska Grupa Pocztowa to spółka, która kilka tygodni temu razem z Inpostem wygrała przetarg na dostarczenie korespondecji sądowej do obywateli w całym kraju. Musiała zapewnić, że w każdej gminie znajdzie się punkt odbioru przesyłek. Ponieważ miała zaledwie 180 swoich punktów, do tego celu wykorzystywała także sklepy czy kioski. Od początku spotkalo się to z niechęcia i krytyką. Teraz po zawiadomieniu o możliwym popełnieniu przestępstwa, sprawę skontroluje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.- Prokuratura dysponuje już częścią dokumentów związanych z tą sprawą, zaplanowane jest również przesłuchanie świadków - informuje w rozmowie z Radiem Kraków Bogusława Marcinkowska.
Przypomnijmy: Polska Grupa Pocztowa wygrała przetarg na dostarczanie przesyłek sądowych. Za swoje usługi zażądała o kilkadziesiąt milionów złotych mniej niż Poczta Polska. Teraz okazuje się, że PGP mogła umieścić na ofercie przetargowej nieprawdziwe informacje m.in. o liczbie pracowników czy zapleczu firmowym. Zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Okręgowej w Krakowie złożyła Poczta Polska, główny konkurent PGP.
To akt rozpaczy ze strony Poczty skomentował tę sprawę dla Radia Kraków dr Rafał Zgorzelski, prezes Polskiego Związku Pocztowego, do którego przynależy PGP. Wszystkie procedury w tym przetargu zostały skontrolowane przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa. Nie wykryto nieprawidłowości - dodaje.
Swoje stanowisko w tej sprawie przesłała też mediom Polska Grupa Pocztowa. Prezes Zarządu, Leszek Żebrowski, pisze w nim, że "tego typu zarzuty Poczty Polskiej to całkowita desperacja (...). Oświadczenie PGP zostało złożone zgodnie z prawdą i prawem."
Wygranie przetargu na dostarczanie korespondencji sądowej przez Polską Grupę Pocztową i Inpost spotkało się z krytyką zarówno pracowników sądów jak i mieszkańców. Firmy startujące w przetargu musiały bowiem zapewnić, że w każdej gminie znajdzie się punkt odbioru przesyłek. Polska Grupa pocztowa do tego celu wykorzystuje m.in . kioski, sklepy spożywcze a miejscami nawet sklepy mięsne czy rybne.
Przypominamy: Małopolska: korespondencja sądowa w kiosku lub sklepie
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:53
Bruk-Bet Termalica wraca do ekstraklasy! Awans dzięki remisowi Wisły Płock
-
21:24
Tarnów idzie do muzeum
-
19:13
Czar Nocy Muzeów 2025 w Galerii Marii Ritter w Nowym Sączu
-
18:12
Cisza wyborcza na szczęście cicha. W Małopolsce bez poważnych incydentów
-
17:50
Próba porwania dziecka w Czyrnej pod Krynicą-Zdrój. Są patrole policji
-
17:15
„Walczę o to, żeby miłość była miłością”. Marsz Równości przeszedł przez Kraków
-
16:42
Wspólnota, radość, szacunek. Marsz Równości przeszedł przez Kraków
-
15:04
Trawy podrosły, czas na koszenie. Kraków nie wszędzie jednak kosi tak samo
-
13:33
Duży pożar w Tarnowie, nad miastem kłęby dymu
-
12:59
Podróże rowerowe z dziećmi
-
12:12
Groźny pożar w Tarnowie ugaszony
-
10:48
Jest nowy projekt uchwały o SCT w Krakowie. Kilka ważnych zmian
-
22:05
Mops, Pekińczyk, Shih Tzu, buldog francuski - zabójcze kaprysy ludzi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze